Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranná služba MS kraje potřebuje posílit tým

Zdravotnická záchranná služba našeho kraje patří mezi nejlepší v celé zemi stejně, stejně jako celý integrovaný záchranný systém. Aby byla práce zdravotníků co nejlepší, je nutná dokonalá spolupráce s operátory a dispečery tísňové linky. Ti proto dokonce zároveň vyjíždějí i do terénu. Nyní potřebují svůj tým rozšířit.

Záchranná služba MS kraje je druhou největší záchrankou v České republice. Z výjezdových stanovišť napříč regionem denně vyjíždí 60 posádek. Operátoři tísňové linky musí každý den vyslat sanitky průměrně ke 330 případům. Právě operátoři jsou pro práci záchranné služby klíčoví. "Práce operátora spočívá ve dvou činnostech. Jednou je zpracování tísňové výzvy čili komunikace s volajícím. Druhou je spolupráce s posádkami a jejich vyslání na místo," vysvětluje ostravská operátorka Zuzana Benková.

Operátoři z našeho kraje jsou navíc výjimeční i tím, že jezdí i do terénu, aby měli lepší představu o práci zdravotnických týmů. "Operátoři jsou již aktuálně zařazováni do výjezdových skupin, ale záměrem organizace je, aby tuto možnost měli všichni,"  říká mluvčí ZZS MS kraje Lukáš Humpl.

V těchto dnech se připravuje výběrové řízení právě na pozici operátora krajského zdravotnického operačního střediska, které se bude rozšiřovat. "ZZS MS kraje chystá rozšíření týmu operátorů a to z důvodu neustále se zvyšujícího počtu událostí, které je nutno řešit," dodává Humpl. 

Výběrové řízení se uskuteční 25. září na centrále v Ostravě Zábřehu. Uchazeči se podrobí testu odborných znalostí, pohovoru s komisí a  psychologickému testování osobnosti a výkonu. Přijato by mělo být až pět nových operátorů. 

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

Vratimovské služby spol. s r.o., Vratimov, Horní Datyně
Vratimov
od 24 000 Kč/měsíc

Detail