Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výbuch domu v Českém Těšíně si vyžádal jednoho zraněného

Českým Těšínem ve čtvrtek odpoledne otřásl výbuch. Zatím z neznámých příčin došlo k explozi v rodinném domě. Jeho část se poté zřítila. Z trosek hasiči vytáhli vážně zraněného muže.

K explozi dvojdomku v Českém Těšíně došlo zhruba o půl čtvrté odpoledne. Po výbuchu se část domu zřítila. Na místo ihned vyrazilo pět jednotek hasičů.

“Po příjezdu prvních jednotek na místo se ukázalo, že byla destruována polovina objektu. Po prvotním průzkumu byla nalezena jedna zraněná osoba, která byla částečně zasypána, a ta byla vyproštěna a předána Zdravotnické záchranné službě,” uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru MS kraje Vladimír Vlček.

“Záchranáři ošetřovali šedesátiletého muže, který utrpěl život ohrožující poranění, popáleniny hlavy, horních a dolních končetin v celkovém rozsahu okolo čtyřiceti procent tělního povrchu. Záchranáři prvotně ošetřili popálené plochy a připravili muže k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník jej následně přepravil na Popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice,” sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby MS kraje Lukáš Humpl.

Zda v troskách není někdo další zjišťovali hasiči celou noc.

“Pomocí speciálního traktoru Záchranného útvaru v Hlučíně jsme postupně odhrabávali sutiny. Ještě nad ránem proběhl sutinami specializovaný pes, ten žádné místo neoznačil. V tuto chvíli, tedy v pátek dopoledne jsou pátrací nebo záchranné práce ukončeny,” řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru MS kraje kraje Petr Kůdela

Příčiny výbuchu zatím nejsou známy. Podle nepotvrzených informací ale mohlo jít o únik plynu.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Dnes
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Základní škola a mateřská škola Holetín

od 30 270 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

STAVBROTHERS s.r.o. - Říčany

od 15 500 Kč/měsíc

Detail

Skorcino s.r.o. - Napajedla

od 14 900 do 15 900 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků