Výbuch domu v Českém Těšíně si vyžádal jednoho zraněného

Českým Těšínem ve čtvrtek odpoledne otřásl výbuch. Zatím z neznámých příčin došlo k explozi v rodinném domě. Jeho část se poté zřítila. Z trosek hasiči vytáhli vážně zraněného muže.

K explozi dvojdomku v Českém Těšíně došlo zhruba o půl čtvrté odpoledne. Po výbuchu se část domu zřítila. Na místo ihned vyrazilo pět jednotek hasičů.

“Po příjezdu prvních jednotek na místo se ukázalo, že byla destruována polovina objektu. Po prvotním průzkumu byla nalezena jedna zraněná osoba, která byla částečně zasypána, a ta byla vyproštěna a předána Zdravotnické záchranné službě,” uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru MS kraje Vladimír Vlček.

“Záchranáři ošetřovali šedesátiletého muže, který utrpěl život ohrožující poranění, popáleniny hlavy, horních a dolních končetin v celkovém rozsahu okolo čtyřiceti procent tělního povrchu. Záchranáři prvotně ošetřili popálené plochy a připravili muže k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník jej následně přepravil na Popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice,” sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby MS kraje Lukáš Humpl.

Zda v troskách není někdo další zjišťovali hasiči celou noc.

“Pomocí speciálního traktoru Záchranného útvaru v Hlučíně jsme postupně odhrabávali sutiny. Ještě nad ránem proběhl sutinami specializovaný pes, ten žádné místo neoznačil. V tuto chvíli, tedy v pátek dopoledne jsou pátrací nebo záchranné práce ukončeny,” řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru MS kraje kraje Petr Kůdela

Příčiny výbuchu zatím nejsou známy. Podle nepotvrzených informací ale mohlo jít o únik plynu.
XIII. Hodoňovický masopust

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

NÁRODNÍ DIVADLO - Praha

od 32 000 do 46 000 Kč/měsíc

Detail

ALMAX WORK-Holding, družstvo, Plzeňský kraj

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

NOVIKOVA CZ s.r.o. - okres Pardubice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků