Soud rozhodoval o podjatosti soudkyně v kauze Kramný

Krajský soud v Ostravě v úterý znovu rozhodoval v nekonečné kauze Kramný. Tentokrát se měl vypořádat s námitkou obhajoby na podjatost soudkyně Renaty Gilové, která Kramného za vraždu manželky a dcery odsoudila. Rozhodovat se mělo také o složení senátu, který bude řešit případnou obnovu řízení celé kauzy.

Reklama

Krajský soud v Ostravě měl v úterý projednávat žádost o obnovu řízení v kauze Petra Kramného. Místo toho ale řešil podjatost soudkyně Renaty Gilové. Tedy vlastně přímo soudkyně Gilová měla rozhodnout, zda byla při rozhodování o vině Kramného podjatá. Kramný byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu k 28 letům vězení. "Soud projednával budoucí složení senátu pro projednání návrhu na povolení obnovy řízení v řízení ohledně vraždy v případu Petra Kramného, přičemž byla vznesena námitka podjatosti a touto se dnes soud zabýval,"  upřesňuje mluvčí krajského soudu v Ostravě Jiří Barč,

Praxi, kdy sám soudce rozhoduje o své případné podjatosti dlouhodobě kritizuje spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun. "Přece sám o sobě nemůžete rozhodovat, jestli jste podjatý nebo nejste. To by měla nezávisle posoudit nějaká třetí strana," uvádí místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič.

Hlavní důvody podjatosti jsou podle spolku Šalamoun dva a týkají se odposlechů a znaleckých posudků. "Je to především postaveno na tom, že ji podvedli jak ti znalci, protože existují revizní znalecké posudky, tak ji hlavně podvedla policie, protože sfalšovala odposlechy," vysvětluje Peričevič. 

Jednání bylo neveřejné a jeho výsledky budou zveřejněny až poté, co budou doručeny jednotlivým stranám.  V úterý soud případ odročil.
Vítání jara / tvořivé dílny pro MŠ a ZŠ

01.04. 9:00 - 30.04. 16:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Bennewitzovo kvarteto a klarinet Igora Františáka / koncert

27.04. 15:00 - 24.04. 20:40
Celý MS kraj, Zámek Kunín, Kunín

Bennewitzovo kvarteto a klarinet Igora Františáka / koncert

27.04. 18:00 - 24.04. 20:40
Celý MS kraj, Evangelický kostel Albrechtice

BEST, a.s.,
Ostrava-město
od 22 000 Kč

Detail

Michal Dresler
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Montáže Přerov a.s.
Nový Jičín
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu