Vedení policie ocenilo muže, kteří zachránili život řidiči

V našich zprávách už jsme vás informovali o řidiči, který asi před měsícem nezvládl zatáčku a skončil v rybníku Skučák v Rychvaldu. Nebýt duchapřítomnosti jiného řidiče, který jel kolem, pravděpodobně by vůbec nepřežil. Zachránce společně s dalším mužem, který mu pomáhal, byli po zásluze oceněni krajským policejním ředitelem Tomášem Kuželem.

Bylo 25. srpna, když se nadstrážmistr Petr Schovajsa vracel z noční směny. V Rychvaldu si v rybníku Skučák všiml vozidla, které trochu vyčnívalo nad hladinou. Rychle zastavil, u benzínové pumpy přibral dalšího muže a běželi k autu. Zjistili, že řidič je stále uvnitř. "Měl tam minimum vzduchu, plaval nahoře a to auto bylo docela dost potopené. My jsme nejdříve otevřeli dveře spolujezdce, kde jsme viděli nohu, která plavala na hladině. Ještě jsme prošmátrali dno toho auta, jestli tam nejsou nějaké další osoby," popisuje zachránce Petr Schovajsa a Vladan Charvát ho doplňuje: "Vytáhnul toho pána za hlavu, on se nadechnul a potom jsme ho společnými silami dostali ven z auta." 

Muž díky jejich pohotovosti a rychlosti přežil. Plno práce pak měli i hasiči, kteří museli vozidlo z rybníka vytáhnout. Zachránce v Opavě za jejich čin ocenil krajský policejní ředitel Tomáš Kužel. "Velmi nás to těší. Myslím si, že takto by měl reagovat nejen každý policista, ale každý občan."

Zachráněný řidič auta nyní čeká na soud. Ukázalo se totiž, že byl úplně namol. Policisté mu naměřili tři promile alkoholu v krvi. Hrozí mu až tři roky vězení. To ale nijak nezlehčuje hrdinský čin obou mužů. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků