Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení policie ocenilo muže, kteří zachránili život řidiči

V našich zprávách už jsme vás informovali o řidiči, který asi před měsícem nezvládl zatáčku a skončil v rybníku Skučák v Rychvaldu. Nebýt duchapřítomnosti jiného řidiče, který jel kolem, pravděpodobně by vůbec nepřežil. Zachránce společně s dalším mužem, který mu pomáhal, byli po zásluze oceněni krajským policejním ředitelem Tomášem Kuželem.

Bylo 25. srpna, když se nadstrážmistr Petr Schovajsa vracel z noční směny. V Rychvaldu si v rybníku Skučák všiml vozidla, které trochu vyčnívalo nad hladinou. Rychle zastavil, u benzínové pumpy přibral dalšího muže a běželi k autu. Zjistili, že řidič je stále uvnitř. "Měl tam minimum vzduchu, plaval nahoře a to auto bylo docela dost potopené. My jsme nejdříve otevřeli dveře spolujezdce, kde jsme viděli nohu, která plavala na hladině. Ještě jsme prošmátrali dno toho auta, jestli tam nejsou nějaké další osoby," popisuje zachránce Petr Schovajsa a Vladan Charvát ho doplňuje: "Vytáhnul toho pána za hlavu, on se nadechnul a potom jsme ho společnými silami dostali ven z auta." 

Muž díky jejich pohotovosti a rychlosti přežil. Plno práce pak měli i hasiči, kteří museli vozidlo z rybníka vytáhnout. Zachránce v Opavě za jejich čin ocenil krajský policejní ředitel Tomáš Kužel. "Velmi nás to těší. Myslím si, že takto by měl reagovat nejen každý policista, ale každý občan."

Zachráněný řidič auta nyní čeká na soud. Ukázalo se totiž, že byl úplně namol. Policisté mu naměřili tři promile alkoholu v krvi. Hrozí mu až tři roky vězení. To ale nijak nezlehčuje hrdinský čin obou mužů. 

Nahlásit chybu


K tématu
ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail