Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cizince srazilo auto na dálnici D1, pokoušel se ji přejít

V noci z pátku na sobotu zasahovali záchranáři ZZS MSK u vážné dopravní nehody na Novojičínsku. Třicet minut před půlnocí byl na tísňové lince 155 nahlášen střet vozidla s osobou, a to na dálnici D1 u obce Bravantice, nedaleko Klimkovického tunelu. Na místo v rámci noční mise ihned vzlétl vrtulník LZS z Ostravy a vyjela posádka RZP z Bílovce. Jako první však u postiženého zastavil lékařský tým rendez-vous z Fulneku, který okolo projížděl v rámci jiného případu.

"Provoz na komunikaci musel být v jednom směru zastaven, protože pilot záchranářského vrtulníku přistál v silném dešti přímo na dálničním tělese. Čtyřiapadesátiletý cizinec se pokoušel přejít dálnici, přičemž byl sražen projíždějícím vozidlem. Po střetu zůstal při vědomí, utrpěl však poranění hlavy a dolní končetiny, zároveň jevil známky silné opilosti. Posádky ZZS zajistily muže krčním límcem, zajistily dlahou poraněnou dolní končetinu a uložily jej do vakuové matrace. Po podání léků a dalších poskytnutých opatřeních byl pacient letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice, kde jej záchranáři předali do péče pracovníků urgentního příjmu," píše v tiskové zprávě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

"V pátek 28. září asi půl hodiny před půlnocí na dálnici D1 vběhla osoba do jízdní dráhy právě projíždějícímu vozidlu. Řidič (55) osobního vozidla BMW 530 jel ve směru jízdy z Brna do Polska v pravém jízdním pruhu. Zhruba na 344. km, poblíž benzínové čerpací stanice, mu do jízdní dráhy vběhl 54letý cizinec. Řidič řízení strhl vlevo, ale střetu již nestačil zabránit. Chodec byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava. Zkouška na přítomnost alkoholu byla provedena u řidiče vozidla, její výsledek byl negativní. U chodce kvůli aktuálnímu zdravotnímu stavu byl proveden odběr v nemocnici. Okolnosti nehody policisté nadále vyšetřují," komentuje událost policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Nahlásit chybu


K tématu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail