Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ředitel krajské policie se setkal s nováčky a ocenil veterány

V souladu se zvyšováním bezpečnosti našem regionu posílili řady policie Moravskoslezského kraje další nováčci. V honosných prostorách odsvěceného kostela sv. Václava v Opavě složili služební slib přímo před ředitelem Tomášem Kuželem. Vedení také ocenilo za věrnost policisty, kteří slouží více než 30 let. Mezi nimi i vedoucího 9. oddělení obecné kriminality Radima Benu.

Pokud sledujete zpravodajství TV Polar, jistě jste už někdy zahlédli v krimi reportážích z Ostravy Radima Benu. Jde o kriminalistu, který už jedenáct let vede 9. oddělení obecné kriminality. Tedy oddělení, které řeší ty nejzávažnější zločiny vyjma vražd. U policie je už úctyhodných 30 let a proto byl oceněn medailí policejního prezidenta za věrnost I.stupně. "Velmi rádi oceňujeme policisty, kteří mají odslouženo 20, 30 a dokonce i 40 let. Velmi si těchto lidí vážím."  vysvětluje ředitel PČR MS kraje Tomáš Kužel.

Jedním z posledních úspěchů 9. oddělení bylo například odhalení gangu, který v Ostravě přepadával čerpací stanice se zbraněmi v rukou. "Má služba začala od píky. Od šlapání chodníku, přes zpracování jednoduchých případů a nakonec jsem se dostal na kriminální policii, kde jsem dosud," uvádí oceněný kriminalista Radim Bena.

Nadporučík Bena může být příkladem pro 47 nováčků, kteří složili služební slib. nyní je čeká rok ve škole a pak už budou rozmístěni po celém kraji. "Byla jsem u městské policie, ale tato práce mě dostatečně nenaplňovala, jelikož tam není možnost kariérního růstu," říká jedna z nových policistek a její kolega dodává: "Přestoupil jsem z armády přímo k policii a spousta lidí se mě ptá proč? Já vždy odpovídám: Pomáhat a chránit."

V současné době slouží u moravskoslezské policie 4200 policistů. Cílový stav je o asi 100 lidí více. Zájemců je stále dostatek.
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

Ing. Lubomír Švec - kancelář

od 120 do 160 Kč/hod.

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Kaufland Orlová

od 12 100 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a mateřská škola Ostrava-Zábřeh, Horymírova 100, příspěvková organizace

od 24 770 do 36 470 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků