Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě rozdává po volbách karty hnutí ANO

Volby zastupitelstva pro ostravský magistrát jednoznačně ovládlo hnutí ANO a dosavadní primátor Tomáš Macura tak povede město i v následujících 4 letech. Už od neděle se pilně vyjednávalo. ANO získalo 21 křesel z 55 a tak pro získání většiny nepotřebuje v koalici tolik stran, jako po minulých volbách. Přesto se stále zatím jeví pokračování současné čtyřkoalice jako nejpravděpodobnější.

K volebním urnám v Ostravě přišlo téměř 34 procent voličů, což je o asi 4 procenta více, než v roce 2014. A tady se můžete podívat na budoucí složení zastupitelstva magistrátu. ANO získalo 21 křesel, druhé je hnutí Ostravak se 7 křesly a ODS s KSČM získali shodně po 6 křeslech. Spokojeni mohou být i Piráti. Naopak ČSSD obhájila z 12 mandátů pouze 3. V současné koalici, kterou tvoří ANO, Ostravak, lidovci a ODS se dají očekávat změny. Určitě minimálně v poměru členů v radě města. "Návrh vychází z volebních výsledků. Hnutí ANO si polepšilo, takže jsme ten požadavek zvedli. Polepšila si i ODS, tak jsme jim nabídku zlepšili. KDU je na tom stejně a Ostravak maličko oslabil," vypočítává primátor Ostravy Tomáš Macura.

Kromě SPD, vůči které se všechny strany a hnutí vymezila, je nováčkem na magistrátu také 5 Pirátů. I ti byli přizváni k jednáním. "Budeme se bavit o programových průnicích, aby ty 4 roky byly plodné, až už v koalici nebo v opozici,"  vysvětluje lídr Pirátů David Witosz.

Lidovci nabídku hnutí ANO přijali. Vedení ODS se nyní rozhodne, jestli mu stačí dva resorty a Ostravak musí skousnout, že přijde o resort investic. Rozhodnout se musejí do středy. 

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail