Nejsilnější opozicí ve Frýdku-Místku bude Naše město F-M

Ve Frýdku-Místku dál probíhají jednání mezi trojkoalicí ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL. Opoziční hnutí Naše město Frýdek-Místek prý ale přesto povolební vyjednávání nevzdává a je připravena vést další diskuzi.

Frýdek-Místek se přiřadil k městům, ve kterých už vznikla dohoda o spolupráci v zastupitelstvu města. O vzniku nové koalice vítězné ČSSD s hnutím ANO a KDU-ČSL bylo jasno už v pondělí ráno.

“Podepsali jsme koaliční dohodu s hnutím ANO a s KDU-ČSL. V současné době pracujeme na programovém prohlášení, nicméně už dneska víme, že máme drtivou shodu ve spoustě bodech programu, takže ho v nejbližších dnech doladíme a budeme zveřejňovat,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Nejsilnější opoziční stranou bude hnutí Naše město Frýdek-Místek, to se ve volbách umístilo na druhém místě a získalo o jeden mandát méně.

“Bylo možné vytvořit silnou koalici 26 zastupitelů, ve které by byli piráti, lidovci, Naše město a ANO. Mně osobně velmi překvapuje, jak rychle byla uzavřena koalice, a jak rychle ANO a KDU rychle uzavřelo smlouvu a umožnili čtyřem obžalovaným osobám zůstat ve vedení města, protože si myslím, že jejich hodnota a cena ve vyjednávání byla mnohem vyšší,” sdělil lídr hnutí Petr Korč.

ČSSD, hnutí ANO a lidovci společně disponují 23 mandáty v 43 členném zastupitelstvu. ČSSD bude mít 11 křesel, hnutí ANO 8 a za KDU-ČSL budou čtyři zastupitelé.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků