Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravský magistrát už dolaďuje novou koalici

Ve většině velkých měst MS kraje už jsou na radnicích domluveny koalice pro následující 4 roky. V Ostravě sice také, ale podepsáno zatím není nic. Křesla v radě města jsou už rozdělena. Město povede s největší pravděpodobností čtyřkoalice hnutí ANO, Ostravak, ODS a lidovci. Tedy stejná jako v uplynulém období. Ostravak se ale musí vzdát dvou křesel v 11ti členné radě.

Znovu se můžete podívat, jak volili ostravané své zástupce do vedení magistrátu. Nejlepší výsledek dosáhlo hnutí ANO a je tedy jasné, že město povede i nadále dosavadní primátor Tomáš Macura. Ten měl už od začátku snahu o udržení stávající koalice. Rozložení sil v radě se ale mění. Jediným hnutím, které si pohoršilo je Ostravak, ostatní jsou na tom stejně nebo lépe. "V 11ti členné radě by hnutí ANO mělo mít 6 lidí, hnutí Ostravak 2, ODS 2 a KDU-ČSL jednoho člověka," vysvětluje primátor Tomáš Macura.

Nováčkem ve vedení magistrátu bude dosavadní místostarostka Poruby Zuzana Bajgarová z hnutí ANO, která dostane na starosti investice. Z ODS se vrací Martin Štěpánek, který už nebude mít pod sebou školství, ale finance a úplným nováčkem bude také senátor Zdeněk Nytra. "Za ODS mohu říct, že jsme spokojeni. Byla mi nabídnuta oblast bezpečnosti, které nejvíce rozumím," popisuje Zdeněk Nytra. a primátor Macura ještě dodává: "Dali jsme si závazek, že budeme pilovat koaliční smlouvu, aby to skutečně byl kvalitní dokument. Byl bych rád, kdyby to bylo do konce týdne, ale není to závod." 

Novinkou také zřejmě bude, že resort školství přejde pod Michala Mariánka, který ho povede společně se zdravotnictvím. 

Nahlásit chybu


K tématu
DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Horní Benešov
Horní Benešov
od 8 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail