Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nepozorná řidička srazila v Ostravě cyklistu

Záchranná služba spěchala v úterý v Ostravě k další nehodě cyklisty a osobního auta. Kdo nehodu zavinil, musí samozřejmě říct dopravní policisté. Řidička auta nám ale řekla, že jí oslnilo slunce a tak cyklistu přehlédla. Ten bohužel opět neměl helmu a jeho zranění mohou být vážná.

Téměř denně přicházejí z celého MS kraje informace o sražených cyklistech. Často je to vinou nepozorných řidičů, kteří je přehlédnou. Kolo se přitom v posledních letech stalo velmi oblíbeným dopravním prostředkem a cyklistů jsou plné silnice. Bohužel s nimi řidiči stále příliš nepočítají a berou je na silnicích jako něco navíc. Poslední nehoda auta a cyklisty se stala v Ostravě-Mariánských Horách na kruhovém objezdu. Cyklista skončil na kapotě osobního auta. "Lékařská posádka po kolizi ošetřila 63letého muže, který byl při vědomí. Utrpěl poranění hlavy a dolní končetiny. Jevil také známky otřesu mozku," popisuje mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl. 

Kromě policistů, kteří musejí samozřejmě vyšetřit příčinu nehody, byli přivolání také hasiči. Naštěstí, ale mnoho práce neměli. "My jsme provedli zajištění místa nehody a uzavření pomocí kuželů," vysvětluje velitel zásahu z HZS MS kraje Bohuslav Koval. 

Vše nasvědčuje tomu, že nehodu zavinila řidička osobního auta. Přiznala, že cyklistu neviděla, protože ji oslnilo slunce. "Proti sluníčku jsem nic neviděla," řekla. 

V této souvislosti záchranáři znovu nabádají cyklisty, aby hlavu chránili kvalitní helmou. Ta může zachránit život a nebo alespoň zmírnit následky nehody. Tento cyklista helmu neměl.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy