Smrtící drogy z Ostravy zřejmě pocházejí z Polska

Syntetické kanabinoidy, tedy drogy, které v minulých týdnech v Ostravě zabíjely, zřejmě pocházejí z Polska. Policisté předpokládají, že zajistili většinu dostupných balení a nepředpokládají už žádné dramatické události. Na nalezení člověka, který drogu na počátku případu odhodil do kontejneru v Ostravě spolupracují s polskými kolegy.

10. září propukla v Ostravě panika. V Komenského sadech byli nalezeni dva těžce intoxikovaní bezdomovci, kteří požili tehdy neznámou drogu. Jeden zemřel, druhý skončil ve vážném stavu v nemocnici. Ukázalo se, že jde o syntetický kanabinoid, který našla v kontejneru bezdomovkyně. Ta policistům oznámila, že ho tam byly stovky. Policisté varovali veřejnost, aby drogu nikdo nezkoušel. Po jejím požití jde o život. "Byl sestaven speciální tým kriminalistů, mnoha desítek kriminalistů,"  říká ředitel krajské policie Tomáš Kužel. 

Aktuální bilance je 23 přiotrávených, 19 obviněných plus jeden mladistvý, který obviněn být nemohl. 983 balení bylo nalezeno. "Jednalo se o 6 druhů drog. V převážné většině šlo o syntetické kanabinoidy, ale i o stimulanty na bázi náhražky pervitinu a kokainu," vysvětluje náměstek ředitele PČR MS kraje Radim Wita. 

Z vyšetřování vyplynulo, že droga byla v podstatě náhodně šířena mezi bezdomovci, sociálně slabými a v jednom případě se dostala i do školy. Její původ je zřejmě v Polsku. "21. srpna došlo v Polsku k zákazu syntetických drog. My se domníváme, že po tomto zákazu se někdo drog na našem území zbavil," vysvětluje náměstek ředitele PČR MS kraje Radim Wita.  

V tuto chvíli probíhá spolupráce s polskými kolegy a je pravděpodobné, že padnou ještě další obvinění. To nejhorší už ale zřejmě máme za sebou. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové, Řepiště
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků