Mladík měl plačícího kojence utišit potopením do vody

Při čtení obžaloby proti 22letému Vlastimil Michalčík z Karviné tuhla přítomným v jednací místnosti krajského soudu krev v žilách. Vše nasvědčuje tomu, že chtěl utišit plačící dítě tak, že ho potopil pod vodu a také s ním velmi silně třásl. Kojenec přežil jen díky záchranářům, ale následky si ponese celý život.

Na konci roku 2016 odešla přítelkyně obžalovaného do obchodu a nechala ho v pokoji na ubytovně Kosmos v Karviné s tehdy 4 měsíčním dítětem. Co se přesně stalo žalobce dovozuje ze znaleckých posudků. Existuje ale předpoklad, že mladík se velmi surovým způsobem snažil utišit plačící dítě. "Nezletilý byl vystaven opakovanému velmi prudkému třesení a dále byl vystaven působení vodního prostředí. Já dovozuji, že měla být poškozenému hlavička ponořena do vody, aby mu bylo znemožněno dýchání," uvádí státní zástupce David Bartoš.

Dítě se podařilo znovu rozdýchat až v sanitce. Kojenec ještě mnoho měsíců léčili odborníci a už dnes je jasné, že si ponese trvalé následky po celý život. Matka dostala dítě zpět do své péče teprve nedávno. Mladík u soudu tvrdil, že kojence zalehl. Ani ona ale jeho báchorkám nevěří. "Může si říkat co chce. Já vím svoje," řekla TV Polar u soudu.

Mladík nedokáže věrohodně vysvětlit proč bylo dítě podchlazené a ani proč bylo mokré. "V případě prokázání viny hrozí obžalovanému 5 - 12 let vězení," říká mluvčí soudu Jiří Barč. 

Rozhodující váhu v určení viny budou tedy mít znalecké posudky, které  vyvrátí nebo potvrdí verzi obžalovaného. 




Mikulášské odpoledne s rozsvěcením vánočního stromu v Bílovci

Dnes 13:00 - 20:09
Celý MS kraj, Slezské náměstí a zámek, Bílovec

Den pro dětskou knihu v Bílovci

Dnes 13:00 - 20:09
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Zítra 15:00 - 07.12. 20:09
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků