Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík měl plačícího kojence utišit potopením do vody

Při čtení obžaloby proti 22letému Vlastimil Michalčík z Karviné tuhla přítomným v jednací místnosti krajského soudu krev v žilách. Vše nasvědčuje tomu, že chtěl utišit plačící dítě tak, že ho potopil pod vodu a také s ním velmi silně třásl. Kojenec přežil jen díky záchranářům, ale následky si ponese celý život.

Na konci roku 2016 odešla přítelkyně obžalovaného do obchodu a nechala ho v pokoji na ubytovně Kosmos v Karviné s tehdy 4 měsíčním dítětem. Co se přesně stalo žalobce dovozuje ze znaleckých posudků. Existuje ale předpoklad, že mladík se velmi surovým způsobem snažil utišit plačící dítě. "Nezletilý byl vystaven opakovanému velmi prudkému třesení a dále byl vystaven působení vodního prostředí. Já dovozuji, že měla být poškozenému hlavička ponořena do vody, aby mu bylo znemožněno dýchání," uvádí státní zástupce David Bartoš.

Dítě se podařilo znovu rozdýchat až v sanitce. Kojenec ještě mnoho měsíců léčili odborníci a už dnes je jasné, že si ponese trvalé následky po celý život. Matka dostala dítě zpět do své péče teprve nedávno. Mladík u soudu tvrdil, že kojence zalehl. Ani ona ale jeho báchorkám nevěří. "Může si říkat co chce. Já vím svoje," řekla TV Polar u soudu.

Mladík nedokáže věrohodně vysvětlit proč bylo dítě podchlazené a ani proč bylo mokré. "V případě prokázání viny hrozí obžalovanému 5 - 12 let vězení," říká mluvčí soudu Jiří Barč. 

Rozhodující váhu v určení viny budou tedy mít znalecké posudky, které  vyvrátí nebo potvrdí verzi obžalovaného. 
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

MMP METAL s.r.o. - sídlo

od 140 do 160 Kč/hod.

Detail

ČSAD Tišnov, spol. s r.o.

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

KPDH strojírna s.r.o., Ostrava - Kunčičky

od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků