Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odboráři z FNO nejsou příliš nadšení novým ředitelem

Situace se ve Fakultní nemocnici Ostrava příliš neuklidnila. Ředitel Evžen Machytka sice odstoupil, ale na jeho místo dosadil ministr zdravotnictví Petra Vávru, což moc nelíbí odborářům. Vávra je prý totiž s Machytkou úzce spjat a tak se obávají, že bude pokračovat v jeho krocích. Hejtman i primátor doufají, že se nyní situace uklidní.

Vyhrocenou situaci ve Fakultní nemocnici Ostrava musel řešit ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Po personálních čistkách, které prováděl Evžen Machytka, už nebyla jiná možnost, než výměna ředitele. Machytka sice nakonec sám rezignoval, ale na jeho místo jmenoval dočasně ministr Vojtěch Petra Vávru. Jenže ten byl dosazen bez výběrového řízení do vedení nemocnice právě Machytkou a tak se odboráři obávají, že se nic nezmění. "Ty vazby, úzké spojitosti s panem ředitelem Machytkou byly. Docent Vávra byl součástí vedení fakultní nemocnice od února," vysvětluje obavy šéfka nejpočetnější odborové organizace ve FNO Zuzana Sargová.

Krizi v nemocnici se snažili řešit hejtman kraje s primátorem Ostravy. Kroky Evžena Machytky se jim moc nelíbily. Nyní ale věří, že dočasný ředitel situaci vyřeší. "Myslím, že je třeba situaci uklidnit a doufám, že se to podaří. Osobní nesnášenlivosti musejí jít stranou," uvádí hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Tomáš Macura se už s novým ředitelem sešel a prý z něj má dobrý pocit: "Nabyl jsem dojmu, že pan Vávra toto své poslání míní seriózně naplnit a měl by mu nyní být dopřán čas, aby svůj úmysl mohl přetavit ve skutek."

Výběrové řízení na nového ředitele fakultní nemocnice by mělo být vypsáno v nejbližších dnech. Situaci by mělo pomoci zklidnit i to, že skončilo dvojvládí na lékařské fakultě a než bude zvolen nový děkan, povede fakultu sám rektor Ostravské univerzity Jan Lata.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail