V Ostravě začal soud s mezinárodním drogovým gangem

Vloni na podzim se pochlubili policisté, že se jim podařilo rozprášit rozsáhlou zločineckou skupinu, která vyráběla a prodávala ve velkém pervitin. Megavarna byla v Karviné, ale v gangu byli kromě Čechů i Slováci, Poláci a také Vietnamci, kteří drogu vařili. V pátek začal soud s 11 členy této organizované skupiny.

Reklama

Až 6 kilogramů pervitinu dokázali za jeden týden vyrobit Vietnamci v megavarně v průmyslovém areálu v Karviné, kde měl pronajatu halu mezinárodní drogový gang. Pro polapení pachatelů museli své síly spojit policisté od nás, ale i z Polska a Slovenska. "Vytvořili dobře organizovanou skupinu osob, podílejících se každý svou dílčí úlohou na procesu opakované a pravidelné výroby této návykové látky," uvádí v žalobě státní zástupkyně Šárka Miketová. 

Poláci nakupovali tablety na výrobu drogy, protože v jejich zemi to bylo legální. Slováci měli za úkol zpracování léků. Vylupování z blistrů, drcení a balení. Prášek pak cestoval do Karviné. “Prášek převáželi do varny, kde probíhalo vaření pervitinu a zároveň zajišťovali další logistické věci,” vysvětlil na tiskové konferenci ředitel slovenské Národní protidrogové jednotky Eduard Matanin.

Při zátahu na gang policisté zadrželi 12 kilogramů drogy. "Mělo se jednat až o 130 kilogramů pervitinu a o 72 kg marihuany. Drogy mohly být prodány za asi 70 milionů korun," říká mluvčí Krajského soudu v Ostravě Jiří Barč.

Policisté zadrželi v souvislosti s tímto případem celkem 38 osob. V Česku hrozí některým obžalovaným 18 let vězení. Na Slovensku pak až 25 let.
Vítání jara / tvořivé dílny pro MŠ a ZŠ

01.04. 9:00 - 30.04. 16:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Vyšetření Vašich znamének zdarma v 15 městech

14.05. 10:00 - 06.06. 17:00
Celý MS kraj, Viz. tabulka

Třanovická desítka a MAj FEST / běžecký závod a festival

18.05. 15:00 - 20.04. 2:59
Celý MS kraj, obec Třanovice (okres Frýdek - Místek),

Zemědělská společnost s.r.o.
Frýdek-Místek
od 120 Kč

Detail

Vítkovické slévárny, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 21 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu