Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začal soud s mezinárodním drogovým gangem

Vloni na podzim se pochlubili policisté, že se jim podařilo rozprášit rozsáhlou zločineckou skupinu, která vyráběla a prodávala ve velkém pervitin. Megavarna byla v Karviné, ale v gangu byli kromě Čechů i Slováci, Poláci a také Vietnamci, kteří drogu vařili. V pátek začal soud s 11 členy této organizované skupiny.

Až 6 kilogramů pervitinu dokázali za jeden týden vyrobit Vietnamci v megavarně v průmyslovém areálu v Karviné, kde měl pronajatu halu mezinárodní drogový gang. Pro polapení pachatelů museli své síly spojit policisté od nás, ale i z Polska a Slovenska. "Vytvořili dobře organizovanou skupinu osob, podílejících se každý svou dílčí úlohou na procesu opakované a pravidelné výroby této návykové látky," uvádí v žalobě státní zástupkyně Šárka Miketová. 

Poláci nakupovali tablety na výrobu drogy, protože v jejich zemi to bylo legální. Slováci měli za úkol zpracování léků. Vylupování z blistrů, drcení a balení. Prášek pak cestoval do Karviné. “Prášek převáželi do varny, kde probíhalo vaření pervitinu a zároveň zajišťovali další logistické věci,” vysvětlil na tiskové konferenci ředitel slovenské Národní protidrogové jednotky Eduard Matanin.

Při zátahu na gang policisté zadrželi 12 kilogramů drogy. "Mělo se jednat až o 130 kilogramů pervitinu a o 72 kg marihuany. Drogy mohly být prodány za asi 70 milionů korun," říká mluvčí Krajského soudu v Ostravě Jiří Barč.

Policisté zadrželi v souvislosti s tímto případem celkem 38 osob. V Česku hrozí některým obžalovaným 18 let vězení. Na Slovensku pak až 25 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy