Reklama

V Ostravě začal soud s mezinárodním drogovým gangem

Vloni na podzim se pochlubili policisté, že se jim podařilo rozprášit rozsáhlou zločineckou skupinu, která vyráběla a prodávala ve velkém pervitin. Megavarna byla v Karviné, ale v gangu byli kromě Čechů i Slováci, Poláci a také Vietnamci, kteří drogu vařili. V pátek začal soud s 11 členy této organizované skupiny.

Reklama

Až 6 kilogramů pervitinu dokázali za jeden týden vyrobit Vietnamci v megavarně v průmyslovém areálu v Karviné, kde měl pronajatu halu mezinárodní drogový gang. Pro polapení pachatelů museli své síly spojit policisté od nás, ale i z Polska a Slovenska. "Vytvořili dobře organizovanou skupinu osob, podílejících se každý svou dílčí úlohou na procesu opakované a pravidelné výroby této návykové látky," uvádí v žalobě státní zástupkyně Šárka Miketová. 

Poláci nakupovali tablety na výrobu drogy, protože v jejich zemi to bylo legální. Slováci měli za úkol zpracování léků. Vylupování z blistrů, drcení a balení. Prášek pak cestoval do Karviné. “Prášek převáželi do varny, kde probíhalo vaření pervitinu a zároveň zajišťovali další logistické věci,” vysvětlil na tiskové konferenci ředitel slovenské Národní protidrogové jednotky Eduard Matanin.

Při zátahu na gang policisté zadrželi 12 kilogramů drogy. "Mělo se jednat až o 130 kilogramů pervitinu a o 72 kg marihuany. Drogy mohly být prodány za asi 70 milionů korun," říká mluvčí Krajského soudu v Ostravě Jiří Barč.

Policisté zadrželi v souvislosti s tímto případem celkem 38 osob. V Česku hrozí některým obžalovaným 18 let vězení. Na Slovensku pak až 25 let.
GS Caltex Czech, s.r.o.
Karviná
od 19 000 Kč

Detail

ELKOPLAST CZ, s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč

Detail

LIMEX ČR, s.r.o.
Opava
od 500 Kč do 3 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu