Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči záchranného systému trénovali na okruhu v Brně

Policisté, hasiči i řidiči záchranek musejí perfektně zvládat řízení vozidel ve vysokých rychlostech. Je jen málo míst, kde se dá tato dovednost natrénovat a proto se rozhodlo vedení Moravskoslezského kraje, že pro integrovaný záchranný systém uspořádá školení na automotodromu v Brně.

Houkající vozidla hasičů, policie nebo záchranky, které se řítí přeplněnými silnicemi denně potkáváme v ulicích. Tato auta často spěchají na místa, kde jsou v ohrožení lidské životy a je tedy velmi důležité, aby dorazili do cíle co nejdříve. Proto je naprosto zásadní, aby zvládali řidiči dokonale řízení svých vozidel. Vedení MS kraje se proto rozhodlo, že dovednosti řidičů integrovaného záchranného systému posílí. "Dokázat se orientovat v těch rychlostech v zatáčkách, znamená mít ty věci zažité. Je to o dynamickém stereotypu. Proto jsme se rozhodli přistoupit k tomuto pilotnímu projektu,"  vysvětluje hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Nejvíce řidičů samozřejmě potřebuje vyškolit policie. Prvosledové hlídky dokonce trénují přímo ve svých reálných zásahových vozidlech. "V rámci hlídkové služby jezdí policisté tímto způsobem i několikrát denně," říká ředitel krajské policie Tomáš Kužel.

Na okruhu v Brně školí policisty také motocyklový závodník Karel Abrham. Především, ale dopravní hlídky, které jezdí na motorkách. "Vždycky je tam prostor pro zlepšení. Co se týká policistů motorkářů, myslím, že jsou výborní," uvádí motocyklový závodník Karel Abrham.

MS kraj je první a zároveň jediný, kde budou takto vyškoleni řidiči IZS.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SVS 2000 spol. s r. o. - 011

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Emco spol. s r. o. - výrobní závod Hrdly

od 20 600 Kč/měsíc

Detail

VANCL sport s.r.o.

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků