Po přepadení školákem si seniorka ponese trvalé následky

Jistě se mnou budete souhlasit, že obzvláště zavrženíhodné zločiny jsou ty, páchané na důchodcích. Jejich pachatelé využívají a zneužívají jejich důvěřivost a nebo, co je ještě horší, jejich nemohoucnost. Přesně takový zločin spáchal teprve 17letý mladík v Ostravě, kdy přepadl 70letou ženu, aby ji ukradl kabelku. Bohužel ji přitom způsobil vážné zranění. Nyní už je před soudem.

Čerstvě 17letý mladík letos v dubnu procházel po ulici v Ostravě-Vítkovicích. Byl bez peněz a tak se rozhodl, že někoho oloupí. Bohužel se mu do cesty připletla 70letá důchodkyně, což pro něj byla snadná kořist. Jenže paní se nedala a doplatila na to. "Šla jsem od lékaře. Jenže jsem tam byla sama. Podařilo se mu, že mi chtěl strhnout tašku a přitom mě strhnul na zem a způsobil mi těžké zranění," vzpomíná přepadená žena.

Žena skončila po přepadení v nemocnici se zlomeninou holení kosti, což v jejím věku může znamenat trvalé následky. Navíc má od té doby i psychické potíže. "Od té doby mám šílený strach. Bojím se a syn mě musí všude vozit," dodává.

Lupič si spolu kabelkou odnesl asi 700 korun v peněžence a další osobní věci, které ale zahodil. Díky kamerovému systému byl naštěstí brzy dopaden. "Při strhávání kabelky došlo k pádu a žena si roztříštila holení kost s delší dobou léčení," V případě prokázání viny hrozí obviněnému 1 - 5 let," říká mluvčí Krajského soudu v Ostravě Jiří Barč. 

Obžalovaný má štěstí, že v době loupeže ještě neměl 18 let, to by mu hrozil dvojnásobný trest. 
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků