Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík vyvázl z přepadení s podmíněným trestem

Jak už jsme vás informovali, v Ostravě řešil soud otřesný případ loupeže, kterou spáchal mladistvý. Jeho obětí se stala seniorka. Zákeřně se ji snažil strhnout kabelku. Při přetahování žena bohužel utrpěla vážné zranění nohy a následky si ponese po zbytek života. Soud mladíka potrestal podmíněným trestem. Podobný případ se v Ostravě odehrál i tento týden.

Ve středu 14. listopadu se v Ostravě zezadu přikradl zatím neznámý pachatel k 58leté ženě. Nečekaně se ji pokusil strhnout kabelku. Žena ale držela pevně a lupič ji musel strhnout na zem, aby svůj majetek pustila. Pak utekl. Žena utrpěla pouze lehká poranění. Policisté nyní po lupiči pátrají. Téměř stejný scénář mělo i přepadení, které se odehrálo v dubnu ve Vítkovicích a řešil ho krajský soud. Tam ale bohužel oběť tolik štěstí neměla.  "Šla jsem od lékaře. Jenže jsem tam byla sama. Podařilo se mu, že mi chtěl strhnout tašku a přitom mě strhnul na zem a způsobil mi těžké zranění," vzpomíná přepadená žena.

Pachatelem loupeže je 17letý mladík, který potřeboval peníze a tak se rozhodl oloupit 70letou ženu. U soudu se mladík snažil přesvědčit senát, že šlo jen o krádež. To se mu sice nepodařilo, ale přesto dostal podmíněný tříletý trest s odkladem na tři roky.  "S ohledem na tu situaci a na to, že byl trestně bezúhonný mu bylo uloženo trestní opatření, přičemž nad ním byl také stanoven dohled probačního úředníka," vysvětluje žalobce Vít Legerský.

Podmíněný trest zřejmě příliš nepotěšil přepadenou seniorku, která si nese doživotní následky. Fyzické i psychické. "Od té doby mám šílený strach. Bojím se a syn mě musí všude vozit," řekla u soudu.

Podobným případům se bohužel nelze bránit. Policisté seniorům doporučují, aby s lupiči o své věci nebojovali a raději si chránili zdraví.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy