Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt na Městečko bezpečí v Ostravě je plném proudu

V Ostravě se chystá výstavba unikátního Městečka bezpečí, které by vzdělávalo nejen děti a mládež, ale i dospělé. Investiční záměr už je téměř dokončen a v příštím roce by se tedy mohlo začít stavět. Na provozu komplexu se budou podílet pracovníci všech složek integrovaného záchranného systému.

V Moravskoslezském kraji chybí komplexní systém pro vzdělávání a praktickou přípravu dětí a mládeže na krizové situace. Proto vznikne Městečko bezpečí. V něm bude 12 objektů a každý by měl mít svou tématickou náplň. Například práce policie, hasičů, záchranné služby, nebo mimořádných událostí. "Chceme vytvořit interaktivní areál, kde by se jak mladí, tak i starší mohli seznámit s tím, jak se zachovat v běžných, ale i mimořádných situacích typu, jak mám hasit otevřený oheň,"  říká primátor Ostravy Tomáš Macura. 

Městečko bezpečí bude vybudováno poblíž Integrovaného výjezdového centra v Ostravě-Zábřehu. V současné době se dokončuje investiční záměr a ještě dokonce roku bude vyhlášeno výběrové řízení na další stupeň projektové dokumentace. "Vycházeli jsme ze statistik, což je otázka nápadu trestné činnosti, požárů v bytových domech, dopravních nehod i chování občanů při mimořádných událostech," vysvětluje ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

V dopoledních hodinách by se v Městečku bezpeční měli vzdělávat žáci a studenti a odpoledne pak jejich rodiče a nebo například pedagogové. Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by městečko začít sloužit veřejnosti v polovině roku 2020. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy