Reklama

Projekt na Městečko bezpečí v Ostravě je plném proudu

V Ostravě se chystá výstavba unikátního Městečka bezpečí, které by vzdělávalo nejen děti a mládež, ale i dospělé. Investiční záměr už je téměř dokončen a v příštím roce by se tedy mohlo začít stavět. Na provozu komplexu se budou podílet pracovníci všech složek integrovaného záchranného systému.

Reklama

V Moravskoslezském kraji chybí komplexní systém pro vzdělávání a praktickou přípravu dětí a mládeže na krizové situace. Proto vznikne Městečko bezpečí. V něm bude 12 objektů a každý by měl mít svou tématickou náplň. Například práce policie, hasičů, záchranné služby, nebo mimořádných událostí. "Chceme vytvořit interaktivní areál, kde by se jak mladí, tak i starší mohli seznámit s tím, jak se zachovat v běžných, ale i mimořádných situacích typu, jak mám hasit otevřený oheň,"  říká primátor Ostravy Tomáš Macura. 

Městečko bezpečí bude vybudováno poblíž Integrovaného výjezdového centra v Ostravě-Zábřehu. V současné době se dokončuje investiční záměr a ještě dokonce roku bude vyhlášeno výběrové řízení na další stupeň projektové dokumentace. "Vycházeli jsme ze statistik, což je otázka nápadu trestné činnosti, požárů v bytových domech, dopravních nehod i chování občanů při mimořádných událostech," vysvětluje ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

V dopoledních hodinách by se v Městečku bezpeční měli vzdělávat žáci a studenti a odpoledne pak jejich rodiče a nebo například pedagogové. Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by městečko začít sloužit veřejnosti v polovině roku 2020. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

WERA NOVA s.r.o.
Bruntál
od 19 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu