Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt na Městečko bezpečí v Ostravě je plném proudu

V Ostravě se chystá výstavba unikátního Městečka bezpečí, které by vzdělávalo nejen děti a mládež, ale i dospělé. Investiční záměr už je téměř dokončen a v příštím roce by se tedy mohlo začít stavět. Na provozu komplexu se budou podílet pracovníci všech složek integrovaného záchranného systému.

V Moravskoslezském kraji chybí komplexní systém pro vzdělávání a praktickou přípravu dětí a mládeže na krizové situace. Proto vznikne Městečko bezpečí. V něm bude 12 objektů a každý by měl mít svou tématickou náplň. Například práce policie, hasičů, záchranné služby, nebo mimořádných událostí. "Chceme vytvořit interaktivní areál, kde by se jak mladí, tak i starší mohli seznámit s tím, jak se zachovat v běžných, ale i mimořádných situacích typu, jak mám hasit otevřený oheň,"  říká primátor Ostravy Tomáš Macura. 

Městečko bezpečí bude vybudováno poblíž Integrovaného výjezdového centra v Ostravě-Zábřehu. V současné době se dokončuje investiční záměr a ještě dokonce roku bude vyhlášeno výběrové řízení na další stupeň projektové dokumentace. "Vycházeli jsme ze statistik, což je otázka nápadu trestné činnosti, požárů v bytových domech, dopravních nehod i chování občanů při mimořádných událostech," vysvětluje ředitel HZS MS kraje Vladimír Vlček.

V dopoledních hodinách by se v Městečku bezpeční měli vzdělávat žáci a studenti a odpoledne pak jejich rodiče a nebo například pedagogové. Pokud vše půjde podle plánu, mohlo by městečko začít sloužit veřejnosti v polovině roku 2020. 
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Tlapnet s.r.o. - kancelář

od 25 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

EUROCZECH services s.r.o. - Penzion Parkur

od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel, Kutná Hora, Čáslavská 202

od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků