Reklama

Celníci zadrželi u Bohumína kontraband léků

Možná víte, že i celníci pomáhají policejním toxi týmům v boji proti výrobcům drog a dokonce mají i speciální protidrogovou jednotku. V minulém týdnu se jim podařilo při náhodné kontrole vozidel zadržet u Bohumína kontraband velkého množství léků, ze kterých se vyrábí pervitin. Byl v dodávce s bulharskou poznávací značkou.

Reklama

Celníci z oddělení mobilního dohledu prováděli na počátku minulého týdne běžnou kontrolu vozidel zaměřenou na nelegální přepravu zboží. Na dálnici D1 u Bohumína Vrbice zastavili podezřelou bílou dodávku s bulharskou poznávací značkou. "Provedli kontrolu zavazadlového prostoru. Tam byly na čtyřech paletách naskládány krabice. Po jejich otevření pracovníci celního dohledu zjistili, že se jedná o léky," vysvětluje mluvčí celníků Pavla Zdobnická.

Zkušení celníci už podle velkého množství léků pojali podezření, že by mohly být zneužity k výrobě drog a proto kontaktovali odborníky. Lék CET - Der totiž není v České republice registrován. "Ti potvrdili, že obsahují vysoký podíl pseudoefedrinu," dodává mluvčí. 

Lék CET Der skutečně obsahuje stejně jako například náš Modafen, Nurofen a nebo Paralen Plus pseudoefedrin, který se používá k výrobě pervitinu. "Výrobci drogy mají poměrně jednoduchý chemický proces pro výrobu pervitinu právě z toho pseudoefedrinu. Z toho se pak stává metamfetamin, který je samozřejmě výrazně jinak účinný, než pseudoefedrin," vysvětluje Marie Staňková z Ústavu soudní medicíny.

Řidič dodávky vypověděl, že část kontrabandu byla určena pro odběratele na našem území a část vezl do Polska. 
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Dnes 19:30 - 21:04
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 16.06. 21:04
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu