Reklama

Celníci zadrželi u Bohumína kontraband léků

Možná víte, že i celníci pomáhají policejním toxi týmům v boji proti výrobcům drog a dokonce mají i speciální protidrogovou jednotku. V minulém týdnu se jim podařilo při náhodné kontrole vozidel zadržet u Bohumína kontraband velkého množství léků, ze kterých se vyrábí pervitin. Byl v dodávce s bulharskou poznávací značkou.

Stáhnout video
Reklama

Celníci z oddělení mobilního dohledu prováděli na počátku minulého týdne běžnou kontrolu vozidel zaměřenou na nelegální přepravu zboží. Na dálnici D1 u Bohumína Vrbice zastavili podezřelou bílou dodávku s bulharskou poznávací značkou. "Provedli kontrolu zavazadlového prostoru. Tam byly na čtyřech paletách naskládány krabice. Po jejich otevření pracovníci celního dohledu zjistili, že se jedná o léky," vysvětluje mluvčí celníků Pavla Zdobnická.

Zkušení celníci už podle velkého množství léků pojali podezření, že by mohly být zneužity k výrobě drog a proto kontaktovali odborníky. Lék CET - Der totiž není v České republice registrován. "Ti potvrdili, že obsahují vysoký podíl pseudoefedrinu," dodává mluvčí. 

Lék CET Der skutečně obsahuje stejně jako například náš Modafen, Nurofen a nebo Paralen Plus pseudoefedrin, který se používá k výrobě pervitinu. "Výrobci drogy mají poměrně jednoduchý chemický proces pro výrobu pervitinu právě z toho pseudoefedrinu. Z toho se pak stává metamfetamin, který je samozřejmě výrazně jinak účinný, než pseudoefedrin," vysvětluje Marie Staňková z Ústavu soudní medicíny.

Řidič dodávky vypověděl, že část kontrabandu byla určena pro odběratele na našem území a část vezl do Polska. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

ELKOPLAST CZ, s.r.o.
Bruntál
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu