Celníci zadrželi u Bohumína kontraband léků

Možná víte, že i celníci pomáhají policejním toxi týmům v boji proti výrobcům drog a dokonce mají i speciální protidrogovou jednotku. V minulém týdnu se jim podařilo při náhodné kontrole vozidel zadržet u Bohumína kontraband velkého množství léků, ze kterých se vyrábí pervitin. Byl v dodávce s bulharskou poznávací značkou.

Celníci z oddělení mobilního dohledu prováděli na počátku minulého týdne běžnou kontrolu vozidel zaměřenou na nelegální přepravu zboží. Na dálnici D1 u Bohumína Vrbice zastavili podezřelou bílou dodávku s bulharskou poznávací značkou. "Provedli kontrolu zavazadlového prostoru. Tam byly na čtyřech paletách naskládány krabice. Po jejich otevření pracovníci celního dohledu zjistili, že se jedná o léky," vysvětluje mluvčí celníků Pavla Zdobnická.

Zkušení celníci už podle velkého množství léků pojali podezření, že by mohly být zneužity k výrobě drog a proto kontaktovali odborníky. Lék CET - Der totiž není v České republice registrován. "Ti potvrdili, že obsahují vysoký podíl pseudoefedrinu," dodává mluvčí. 

Lék CET Der skutečně obsahuje stejně jako například náš Modafen, Nurofen a nebo Paralen Plus pseudoefedrin, který se používá k výrobě pervitinu. "Výrobci drogy mají poměrně jednoduchý chemický proces pro výrobu pervitinu právě z toho pseudoefedrinu. Z toho se pak stává metamfetamin, který je samozřejmě výrazně jinak účinný, než pseudoefedrin," vysvětluje Marie Staňková z Ústavu soudní medicíny.

Řidič dodávky vypověděl, že část kontrabandu byla určena pro odběratele na našem území a část vezl do Polska. 
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

A-PROFI Group s.r.o., Plzeňský kraj

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

LAVORO AGENCY S.R.O. - Plzeňský kraj

od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků