Reklama

Žáci a studenti prezentovali v Ostravě chytrá řešení

Střední škola teleinformatiky v Ostravě uspořádala už desátý ročník soutěže pro žáky a studenty EKOENERGIE 18 - Chytrý region. V rámci ní museli soutěžící týmy odprezentovat své nápady z oblasti ekologie. Výborné nápady překvapily i porotce.

Stáhnout video
Reklama

EKOENERGIE 18 - Chytrý region je soutěž pro žáky a studenty z celého regionu, kterou už pravidelně pořádá Moravskoslezský kraj. Jde o projekt jehož finále se uskutečnilo na Střední škole teleinformatiky v Ostravě - Porubě. “Už druhým rokem máme tento projekt zaměřený nejen na střední školy, jak to bylo v minulosti, ale i na základní školy. Účastní 10 základních a 10 středních škol,” říká ředitel Střední školy teleinformatiky Ostrava Pavel Zubek.

Účastníci soutěže si vybírali z témat Smart region - zelená budoucnost Moravskoslezského kraje, Úspory energií jsou cool, Obnovitelné zdroje energie a blízká budoucnost, Užitečné odpady a jejich následné využití. "Hrajeme ve školním divadle, takže jsme zvyklí mluvit před publikem. Bylo to super," říká jedna ze soutěžících a další ji doplňuje: "Určitě se nám to bude hodit i do budoucna." 

Řešení témat soutěžících týmů byla velmi zajímavá. Práce hodnotila porota zastoupená odborníky z VŠB-TU Ostrava a Moravskoslezského energetického centra. "Přínosem celého projektu je i to, že žáci jsou schopni pracovat s informacemi, zpracovat nějaké téma komplexněji a pak ho i odprezentovat mezi vrstevníky," vysvětluje porotce Tomáš Dvorský z Vysoké školy báňské.

Mezi základními školami zvítězil tým z Hnojníku a mezi studenty byla nejlepší Obchodní akademie Český Těšín.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

WERA NOVA s.r.o.
Bruntál
od 19 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu