Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci a studenti prezentovali v Ostravě chytrá řešení

Střední škola teleinformatiky v Ostravě uspořádala už desátý ročník soutěže pro žáky a studenty EKOENERGIE 18 - Chytrý region. V rámci ní museli soutěžící týmy odprezentovat své nápady z oblasti ekologie. Výborné nápady překvapily i porotce.

EKOENERGIE 18 - Chytrý region je soutěž pro žáky a studenty z celého regionu, kterou už pravidelně pořádá Moravskoslezský kraj. Jde o projekt jehož finále se uskutečnilo na Střední škole teleinformatiky v Ostravě - Porubě. “Už druhým rokem máme tento projekt zaměřený nejen na střední školy, jak to bylo v minulosti, ale i na základní školy. Účastní 10 základních a 10 středních škol,” říká ředitel Střední školy teleinformatiky Ostrava Pavel Zubek.

Účastníci soutěže si vybírali z témat Smart region - zelená budoucnost Moravskoslezského kraje, Úspory energií jsou cool, Obnovitelné zdroje energie a blízká budoucnost, Užitečné odpady a jejich následné využití. "Hrajeme ve školním divadle, takže jsme zvyklí mluvit před publikem. Bylo to super," říká jedna ze soutěžících a další ji doplňuje: "Určitě se nám to bude hodit i do budoucna." 

Řešení témat soutěžících týmů byla velmi zajímavá. Práce hodnotila porota zastoupená odborníky z VŠB-TU Ostrava a Moravskoslezského energetického centra. "Přínosem celého projektu je i to, že žáci jsou schopni pracovat s informacemi, zpracovat nějaké téma komplexněji a pak ho i odprezentovat mezi vrstevníky," vysvětluje porotce Tomáš Dvorský z Vysoké školy báňské.

Mezi základními školami zvítězil tým z Hnojníku a mezi studenty byla nejlepší Obchodní akademie Český Těšín.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy