Začínají zlodějské žně, dávejte si pozor na své věci

Vánoce se rychle blíží a to sebou každoročně bohužel přináší i větší horlivost zlodějů. Aktivitu proto v těchto dnech zvyšují i policisté a strážníci. Pokud se nechcete stát obětí kriminálních živlů, nejdůležitější je prevence a proto nyní můžete v nákupních centrech potkat policisty, kteří na nejrůznější nástrahy upozorňují.

Do Vánoc už zbývá méně než měsíc a pomalu začíná nákupní horečka. Obchodní centra se plní lidmi, přeplněná jsou i parkoviště a městská hromadná doprava. Zlodějům začínají žně. V pohotovosti je ale už také policie, která právě na místech, kde hrozí největší riziko krádeží, radí občanům. "Dnešním dnem startujeme kampaň Kdo s koho, která je zaměřena na majetkovou trestnou činnost," poučuje policista kolemjdoucí.

Kampaň Kdo s Koho začala v centru Ostravy v Nové Karolině. Kromě rad nakupující dostáli i nejrůznější předměty, které jim mohou v každodenním životě riziko připomenut. "Lidé by měli být obezřetní na své věci, což určitě neznamená si je odložit do vozíku a peněženky nosit ve vnitřních kapsách oblečení," říká Miroslav Kolátek.

Lidé si většinou na své věci pozor dávají, ale jsou situace, například když telefonujete, kdy obezřetnost ztratíte. Na to zloději čekají. Policie důrazně nabádá, aby si všichni dávali na své věci pozor. Nenechte si zloději pokazit nadcházející vánoční svátky.
innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků