Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalá hospodářská škola zůstane majetkem Klimkovic

Historická budova bývalé hospodářské školy v Klimkovicích zůstane v majetku města. Rozhodli tak zastupitelé na mimořádné schůzi, přestože byl předjednán její prodej soukromé umělecké škole AVE ART.

Město Klimkovice se o záchranu historické budovy bývalé hospodářské školy snaží dva roky.

Před čtyřmi měsíci se mu podařilo ji odkoupit od soukromého vlastníka, který ji před léty získal v dražbě vyhlášené Moravskoslezským krajem. Mimořádnou schůzi teď vyvolalo 7 zastupitelů.

“ V podstatě se dneska jednalo o schválení dlouhodobě připraveného záměru, že město získá do majetku budovu bývalého hospodářské školy a následně ji prodá zájemci, který bude chtít v této budově provozovat školství,” uvedl Petr Večerka (ODS, Společně pro Klimkovice), zastupitel Klimkovic.

Nicméně po dvouhodinové bouřlivé diskuzi dopadlo hlasování 8:8 a záměr prodeje budovy neprošel.

“Bohužel po volbách původní část zastupitelů změnila neočekávaně názor,” krčil rameny Petr Večerka.

“Myslím si, že město si ještě pořád může dovolit o tu historickou budovu se postarat samo. Pořád se ještě neuzavírám tomu, že by tam umělecká škola AVE ART mohla formou pronájmu fungovat,” reagoval Zdeněk Husťák (ČSSD), starosta Klimkovic.

“S panem starostou jednáme více než rok, vůbec nerozumím tomu, co se stalo po volbách, když před volbami budovu nakoupíme a zrekonstruujeme,” sdělil rozpačitě Jaroslav Prokop, ředitel AVE ART Ostrava.

Podle Jaroslava Prokopa má jeho škola na nákup budovy a rekonstrukci schválenou více než 20 milionovou dotaci z programu ITI. O pronájmu neuvažuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy