V MS kraji se uskuteční “Světový šampionát dvacítek”

Fanoušky ledního hokeje čeká velký hokejový svátek. Na sklonku příštího roku vypukne v Ostravě a Třinci Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů do 20 let. Významnými partnery šampionátu jsou Moravskoslezský kraj a Ostrava.

Moravskoslezský kraj se na přelomu let 2019 a 2020 stane dějištěm Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020. Partnerství v této prestižní akci stvrdili zástupci kraje a Ostravy s představiteli Českého hokeje podepsáním Memoranda o vzájemné spolupráci.

“Podpora, které se nám dostalo jak od kraje, tak od města, je zcela zásadní, protože bez ní bychom jen těžko mohli do takové akce jít z toho důvodu, že ty přípravy ostatní a náklady jsou téměř stejné, jako u toho velkého mistrovství,” uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Zápasy šampionátu, v nichž se představí deset nejlepších týmů do 20 let, přivítají Ostravar Aréna v Ostravě a Werk Arena v Třinci.

“Když jsme tuto nabídku dostali, ani vteřinu jsme neváhali, protože to je skutečně výjimečná událost, dokonce v Americe považovaná za vyšší úroveň než mistrovství světa. Takže jsme byli rádi a přispějeme finančně 15 miliony,” sdělil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

“Po čtyřech a půl letech, které uplynuly od šampionátu dospělých, je tady zase příležitost na vrcholnou hokejovou akci, takže my se na to těšíme,” řekl primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji mužů do 20 let bude probíhat od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020. První vstupenky by si fanoušci měli mít možnost zakoupit už příští rok v dubnu.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků