Reklama

Obchodník se psy z Ostravy falšoval jejich dokumenty

Policie rozkrývá okolnosti podvodného obchodu se psy, který provozoval muž z Ostravy. Přes různé inzeráty nabízel k prodeji štěňata malých ale drahých plemen, kterým falšoval dokumenty. Policisté u něj v bytě našli 17 psů, které choval v nevyhovujících podmínkách. Policisté pátrají po dalších poškozených.

Reklama

Na policii se v minulých týdnech obrátili lidé, kteří si koupili psa na inzerát od obchodníka z Ostravy a po pár dnech zjistili spoustu nesrovnalostí. Dvě štěňata dokonce uhynula. U jiných se pak ukázalo, že nejsou čistokrevná, nebyla očkovaná a nebo jim veterinář oznámil, že jsou starší, než je v průkazu. "Očkovací průkazy byly označeny razítkem neexistujícího veterináře a měly obsahovat údaje, které neodpovídaly realitě," uvádí mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Prodejce psů hned po předání a zaplacení, které probíhalo na ulici, přestal komunikovat. Prodával psy malých plemen jako Maltézský psík, Francouzský buldoček nebo Trpasličí špic. Jsou sice malí, ale drazí. Policisté případ šetří pro poškození práv a podvod. "Policisté obchodníkovi zabavili celkem 17 psů a ti byli nabídnuti k náhradní péči." dodává policistka a jejich stav popisuje veterinář Jan Nytra: "Byly tam blechy, svrab, Francouzští buldočci měli demodikózu, jeden z nich musel být utracen, protože měl genetickou vadu. Měli přerostlé drápy i nemocnou kůži." 

Při domovní prohlídce policisté našli také 8 mobilů. Obchodník totiž v inzerátech uváděl různá čísla a ženská jména. Zatím policisté ví o 6 podvedených ale pátrají po dalších. Uvítají jakékoliv nové svědectví.  
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Dnes 19:30 - 4:53
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 16.06. 4:53
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

REIT Jízdárna pod Lipovým s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu