Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozpočet MS kraje bude v příštím roce 10, 2 miliardy Kč

Krajské zastupitelstvo má za sebou nejdůležitější hlasování každého roku. Samozřejmě jde o rozpočet, který byl schválen ve výši 10 miliard 300 milionů korun. Příjmy budou sice o něco nižší, ale kraj je dokryje z úspor roku 2018 a z úvěru, takže rozpočet bude v podstatě vyrovnaný.

Rozpočet MS kraje pro rok 2019 je schválen. Počítá s příjmy 9 a půl miliardy korun a s výdaji 10 miliard 300 milionů korun. Rozdíl bude pokryt s peněz, které v rozpočtu zůstaly v letošním roce a další část bude z peněz, které si chce kraj vypůjčit v bance. "Do konce roku 2020 musíme splatit úvěr, který máme u ČSOB, tak nemáme dostatek financí na předfinancování evropských projektů, které budou pokračovat do roku 2024. Proto jsme poptali 9 bank a UniCredit Bank podala nejlepší nabídku," vysvětluje náměstek MS kraje Jaroslav Kania.

Rozpočet vychází ze strategických dokumentů kraje a bude naplňovat programové prohlášení rady Vize 2024. To mimo jiné znamená 45 milionů na podporu odborného vzdělávání, další kolo kotlíkových dotací i podporu rozvoje podnikání. Příjmy do rozpočtu budou v příštím roce vyšší o 15 procent než letos. "Všechno v rozpočtu zaznamená nárůst. Tzn. nárůst příjmů i výdajů. Daří se nám výběr daní, daří se nám ekonomicky, což je dobrá zpráva. Rozpočet je de facto vyrovnaný," dodává hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Výdaje na provoz příspěvkových organizací budou vyšší o 11 procent 2 miliardy 700 milionů korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy