Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K policii MS kraje nastoupilo dalších 60 nováčků

Slavnostní přísahu složilo v pátek v Příboře na Novojičínsku 60 nových policistů. Policii MS kraje se tak daří naplňovat stavy strážců zákona. O zlepšující se prestiži policie svědčí to, že i přes nízkou nezaměstnanost stále může vybírat z uchazečů ty nejlepší.

Slibujeme......toto je slib, po kterém se těmto 60ti mladým lidem změní celý život. Stali se z nich totiž policisté. Práce, která je zároveň i posláním. Práce, které nekončí sundáním uniformy. Pro přijetí museli všichni projít psychotesty, splnit fyzické i zdravotní testy. "V poslední době jsem sledoval práci prvosledových hlídek a chtěl jsem se stát jedním z nich," vysvětluje jeden z nováčků a další uvádí: "90 procent mé rodiny je u bezpečnostních složek."

V MS kraji se jako v jednom z mála daří naplnit tabulková místa u policie. O tuto práci je stále velký zájem. Mezi mladými i staršími lidmi. V Ostravě přicházejí často i bývalí strážníci, kteří mají chuť se dále profesně zdokonalovat. "Rok 2018 byl pro MS kraj z hlediska doplňování stavů velmi příznivý. Nových policistů přišlo 203, což je velké číslo,"  uvádí ředitel policie MS kraje Tomáš Kužel.

Někteří z policistů budou při vyšetřování trestných činů také často spolupracovat se státními zastupitelstvími. "Státní zastupitelství spolupracuje s policií každodenně a my si jejich práce nesmírně vážíme. Oni jsou ti,kteří jsou v první linii," říká státní zástupkyně Zuzana Minářová. Ze statistik vyplývá, že se bezpečnostní situace v MS kraji neustále zlepšuje a zvyšuje se i objasněnost trestných činů. 

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail