Reklama

K policii MS kraje nastoupilo dalších 60 nováčků

Slavnostní přísahu složilo v pátek v Příboře na Novojičínsku 60 nových policistů. Policii MS kraje se tak daří naplňovat stavy strážců zákona. O zlepšující se prestiži policie svědčí to, že i přes nízkou nezaměstnanost stále může vybírat z uchazečů ty nejlepší.

Stáhnout video
Reklama

Slibujeme......toto je slib, po kterém se těmto 60ti mladým lidem změní celý život. Stali se z nich totiž policisté. Práce, která je zároveň i posláním. Práce, které nekončí sundáním uniformy. Pro přijetí museli všichni projít psychotesty, splnit fyzické i zdravotní testy. "V poslední době jsem sledoval práci prvosledových hlídek a chtěl jsem se stát jedním z nich," vysvětluje jeden z nováčků a další uvádí: "90 procent mé rodiny je u bezpečnostních složek."

V MS kraji se jako v jednom z mála daří naplnit tabulková místa u policie. O tuto práci je stále velký zájem. Mezi mladými i staršími lidmi. V Ostravě přicházejí často i bývalí strážníci, kteří mají chuť se dále profesně zdokonalovat. "Rok 2018 byl pro MS kraj z hlediska doplňování stavů velmi příznivý. Nových policistů přišlo 203, což je velké číslo,"  uvádí ředitel policie MS kraje Tomáš Kužel.

Někteří z policistů budou při vyšetřování trestných činů také často spolupracovat se státními zastupitelstvími. "Státní zastupitelství spolupracuje s policií každodenně a my si jejich práce nesmírně vážíme. Oni jsou ti,kteří jsou v první linii," říká státní zástupkyně Zuzana Minářová. Ze statistik vyplývá, že se bezpečnostní situace v MS kraji neustále zlepšuje a zvyšuje se i objasněnost trestných činů. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

WERA NOVA s.r.o.
Bruntál
od 19 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu