K policii MS kraje nastoupilo dalších 60 nováčků

Slavnostní přísahu složilo v pátek v Příboře na Novojičínsku 60 nových policistů. Policii MS kraje se tak daří naplňovat stavy strážců zákona. O zlepšující se prestiži policie svědčí to, že i přes nízkou nezaměstnanost stále může vybírat z uchazečů ty nejlepší.

Slibujeme......toto je slib, po kterém se těmto 60ti mladým lidem změní celý život. Stali se z nich totiž policisté. Práce, která je zároveň i posláním. Práce, které nekončí sundáním uniformy. Pro přijetí museli všichni projít psychotesty, splnit fyzické i zdravotní testy. "V poslední době jsem sledoval práci prvosledových hlídek a chtěl jsem se stát jedním z nich," vysvětluje jeden z nováčků a další uvádí: "90 procent mé rodiny je u bezpečnostních složek."

V MS kraji se jako v jednom z mála daří naplnit tabulková místa u policie. O tuto práci je stále velký zájem. Mezi mladými i staršími lidmi. V Ostravě přicházejí často i bývalí strážníci, kteří mají chuť se dále profesně zdokonalovat. "Rok 2018 byl pro MS kraj z hlediska doplňování stavů velmi příznivý. Nových policistů přišlo 203, což je velké číslo,"  uvádí ředitel policie MS kraje Tomáš Kužel.

Někteří z policistů budou při vyšetřování trestných činů také často spolupracovat se státními zastupitelstvími. "Státní zastupitelství spolupracuje s policií každodenně a my si jejich práce nesmírně vážíme. Oni jsou ti,kteří jsou v první linii," říká státní zástupkyně Zuzana Minářová. Ze statistik vyplývá, že se bezpečnostní situace v MS kraji neustále zlepšuje a zvyšuje se i objasněnost trestných činů. 
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 10.12. 14:21
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 10.12. 14:21
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků