Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V programu Chytrá myšlenka zvítězily 3 projekty

O tom, že v našem kraji je spousta talentovaných mladých lidí se přesvědčili porotci v rámci soutěže Chytrá myšlenka MS kraje. Z 10 finalistů, kterým v posledních měsících pomáhali s jejich nápadem odborníci a mentoři byli nakonec vybráni tři nejlepší. Ti nyní mohou snadněji svůj projekt realizovat.

V červnu letošního roku bylo ze 40 projektů vybráno 10 nejlepších, které měly podle odborníků největší potenciál k realizaci. Ty pak čekal tříměsíční program konzultací, workshopů a práce s profesionály na rozvoji jejich projektu. Nyní přišlo vyhodnocení. "Podstata Chytré myšlenky je v tom, co říká jedno staré čínské přísloví: Nedávej chudákovi rybu, nauč ho rybařit. Já si myslím, že je to o tom, přinutit lidi přemýšlet a přijít s nápady a pak je podpořit," uvádí hejtman MS kraje Ivo Vondrák a ředitel MS inovačního centra Pavel Csank ho doplňuje: "Jsou tam projekty, které mají globální potenciál, ale myšlenkou. Myšlenek má dneska každý tři plné kapsy. Důležitá je realizace."  

Oceněny byly tři projekty. Cenu hejtmana získal projekt CodeFlow, který dokáže opravit chyby v programování. "Ono se to samo neopraví. Ten vývojář to musí opravit, ale my mu dáme zpětnou vazbu a ukážeme mu přesně tady je to třeba opravit," vysvětluje autor projektu Code Flow.

Cenu náměstka pro dopravu a chytrý region získal projekt Fairbox. Průhledná poštovní krabice. "Kurýr přijede za vámi, předá vám zboží a vy si v tu chvíli dokážete zkontrovat opticky obsah zásilky," popisuje autor projektu Fairbox.

Třetím oceněným byl projekt Dustee. Jde o malé ale chytré měřící zařízení, které dokáže zachytit prach, ale měří i spoustu dalších parametrů v ovzduší. 

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail