Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Developer zaplatí Ostravě první pokutu za nedodržení

Pokud máte rádi Ostravu a není vám její osud lhostejný, jistě vám udělalo radost, že po 30ti letech byl konečně dostavěn skelet naproti kulturního domu. Zvenku už vypadá sice pěkně, ale hotovo zdaleka není. Proto musel investor zaplatit první pokutu a čekají ho zřejmě další.

Honosné sídlo už Komunistická strana Československa v Ostravě dokončit nestihla a železobetonový kolos tak mnoho let hyzdil město. Do jeho dostavby se po 30ti letech nejprve pustila firma Red House, která pak převedla dokončení projektu na firmu Smart Innovation Centre. Vedení města už mělo z dřívějška špatné zkušenosti s plněním smluv a tak si developera zavázalo sankcemi. Nyní už musel uhradit první. Dokončení je totiž stále v nedohlednu. "Nesplnili ani ten prodloužený termín 31. září. Prvních 5 milionů bylo splatných hned jednorázově k 31. září a dalších 5 milionů za každý měsíc," vypočítává primátor Tomáš Macura.

Případné další sankce mělo řešit zastupitelstvo města. Developer ale požádal o odklad projednávání, aby mohl své prodlení vysvětlit. "Chtějí nám doložit, podle jejich názoru, zásadní skutečnosti, které ovlivňují lhůty výstavby. Hlavně tam prý objevili nějakou železobetonovou desku, která neměla být v těch výkazech," dodává primátor. Zda a v jaké výši město sankce uplatní tedy rozhodne zřejmě lednové zastupitelstvo magistrátu. Nejvyšší možná pokuta je 52 milionů korun a je jištěna bankovní zárukou.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Bartoň a Partner s.r.o.- Cecilka

od 13 500 Kč/měsíc

Detail

Crystalex CZ, s.r.o. - Nový Bor

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Deseado EU s.r.o.

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků