Reklama

Developer zaplatí Ostravě první pokutu za nedodržení

Pokud máte rádi Ostravu a není vám její osud lhostejný, jistě vám udělalo radost, že po 30ti letech byl konečně dostavěn skelet naproti kulturního domu. Zvenku už vypadá sice pěkně, ale hotovo zdaleka není. Proto musel investor zaplatit první pokutu a čekají ho zřejmě další.

Stáhnout video
Reklama

Honosné sídlo už Komunistická strana Československa v Ostravě dokončit nestihla a železobetonový kolos tak mnoho let hyzdil město. Do jeho dostavby se po 30ti letech nejprve pustila firma Red House, která pak převedla dokončení projektu na firmu Smart Innovation Centre. Vedení města už mělo z dřívějška špatné zkušenosti s plněním smluv a tak si developera zavázalo sankcemi. Nyní už musel uhradit první. Dokončení je totiž stále v nedohlednu. "Nesplnili ani ten prodloužený termín 31. září. Prvních 5 milionů bylo splatných hned jednorázově k 31. září a dalších 5 milionů za každý měsíc," vypočítává primátor Tomáš Macura.

Případné další sankce mělo řešit zastupitelstvo města. Developer ale požádal o odklad projednávání, aby mohl své prodlení vysvětlit. "Chtějí nám doložit, podle jejich názoru, zásadní skutečnosti, které ovlivňují lhůty výstavby. Hlavně tam prý objevili nějakou železobetonovou desku, která neměla být v těch výkazech," dodává primátor. Zda a v jaké výši město sankce uplatní tedy rozhodne zřejmě lednové zastupitelstvo magistrátu. Nejvyšší možná pokuta je 52 milionů korun a je jištěna bankovní zárukou.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

AMBRA - Trade, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 6 700 Kč do 7 000 Kč

Detail

Hotel Rudolf s.r.o.
Karviná
od 88 Kč

Detail

JASPA s.r.o.
Opava
od 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu