Pozor! Hlasité silvestrovské oslavy mohou psům i ublížit

Blíží se Silvestr, který si většina z nás jistě spojuje s hlasitými oslavami plnými rachejtlí a dělobuchů. Zatímco my se na oslavy příchodu nového roku těšíme, naše psy čeká opět několikahodinové utrpení. Rada veterinářů zní: rozhodně neberte přes půlnoc psy ven a citlivějším zvířatům doporučují dokonce podat sedativa.

Psi mají několikanásobně citlivější uši než člověk a každý pejskař si jistě všiml, že mnohdy slyší i zvuky, o kterých vůbec netušíme. Proto je pro ně Silvestr doslova pohroma. Ohňostroje, výbuchy petard nebo rachejtlí jim dokonce mohou poškodit sluch a nebo jim způsobit bolest. "Pes má mnohem citlivější ucho než člověk, minimálně 12 krát. Ty rachejtle pro ně nejsou dobré," říká veterinář Jan Nytra.

Proto se na Silvestra připravte. S pejskem jděte už dopoledne na dlouhou procházku, ať ho unavíte. Odpoledne a večer už choďte raději jen na chvíli a ne podél paneláků. Přes půlnoc nenechávejte psa samotného a pokud se třepe a je ve stresu, snažte se ho uklidňovat. Pomůže i puštěná televize, aby neslyšel každou ránu. Pomohou i sedativa, ale pozor, ne určené lidem. Zajděte ke svému veterináři. "Je to podle váhy,  podle toho, jak toho pejska známe. Může mít třeba i zdravotní hendikep. Vždycky je to lepší, než mít doma pejska, který je zalezlý pod postelí a třepe se," dodává veterinář.

Pozor dávejte i na druhý den, kdy jsou po sídlištích rozházené střepy a psi si mohou poranit tlapky. Nejlepší pro pejska je ale například odjet na Silvestra na chatu, kde je klid. 
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 18.11. 6:37
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 18.11. 6:37
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 18.11. 6:37
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků