Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozor! Hlasité silvestrovské oslavy mohou psům i ublížit

Blíží se Silvestr, který si většina z nás jistě spojuje s hlasitými oslavami plnými rachejtlí a dělobuchů. Zatímco my se na oslavy příchodu nového roku těšíme, naše psy čeká opět několikahodinové utrpení. Rada veterinářů zní: rozhodně neberte přes půlnoc psy ven a citlivějším zvířatům doporučují dokonce podat sedativa.

Psi mají několikanásobně citlivější uši než člověk a každý pejskař si jistě všiml, že mnohdy slyší i zvuky, o kterých vůbec netušíme. Proto je pro ně Silvestr doslova pohroma. Ohňostroje, výbuchy petard nebo rachejtlí jim dokonce mohou poškodit sluch a nebo jim způsobit bolest. "Pes má mnohem citlivější ucho než člověk, minimálně 12 krát. Ty rachejtle pro ně nejsou dobré," říká veterinář Jan Nytra.

Proto se na Silvestra připravte. S pejskem jděte už dopoledne na dlouhou procházku, ať ho unavíte. Odpoledne a večer už choďte raději jen na chvíli a ne podél paneláků. Přes půlnoc nenechávejte psa samotného a pokud se třepe a je ve stresu, snažte se ho uklidňovat. Pomůže i puštěná televize, aby neslyšel každou ránu. Pomohou i sedativa, ale pozor, ne určené lidem. Zajděte ke svému veterináři. "Je to podle váhy,  podle toho, jak toho pejska známe. Může mít třeba i zdravotní hendikep. Vždycky je to lepší, než mít doma pejska, který je zalezlý pod postelí a třepe se," dodává veterinář.

Pozor dávejte i na druhý den, kdy jsou po sídlištích rozházené střepy a psi si mohou poranit tlapky. Nejlepší pro pejska je ale například odjet na Silvestra na chatu, kde je klid. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy