Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu myslí na mobilní hospic Ondrášek

Senioři z klubu Akord a také městský obvod Ostrava-Jih se na konci loňského roku rozhodli podpořit mobilní hospic Ondrášek. Ten pomáhá nevyléčitelně nemocným lidem v jejich domácím prostředí.

Mobilní hospic Ondrášek každoročně potřebuje na provoz více než 10 milionů korun, které shání, kde se dá. Je tak vděčný za jakoukoli darovanou částku. V Ostravě-Jihu byl obdarován hned dvakrát v jednom dni. Přispěli mu jak senioři z klubu Akord, kteří celý rok vybírali peníze do kasičky, tak radnice.

“Loni jsme taky vybírali, taky jsem dostali takovou částku, možná byla trošinku větší, o a jsme spokojeni, když se to takhle uskutečnil.”

“Jsme rádi, že se takové věci u nás dějí, že teda můžeme někomu i z toho našeho mála teda přispět a udělat někomu radost.”

“Tak já jsem velmi rád, že senior klub pod vedením paní Šárky Zubkové je tak aktivní. Zároveň si velmi vážím rozhodnutí našich seniorů věnovat částku ve výši 5 576 korun ve prospěch mobilního hospicu Ondrášek, A protože já osobně mám rád kulatá čísla, tak jsem se rozhodl tu částku zaokrouhlit na 6 tisíc korun,” uvádí Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Mobilní hospic Ondrášek už příští rok oslaví půlkulatiny, Nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem u nich doma pomáhá už 15 let. Ročně tak pomůže jak fyzicky, tak psychicky bezmála dvou stovkám lidí. Z každé pomoci má obrovskou radost,

“Já jsem velmi ráda za to, že někdo na nás myslí a pomáhá, že vidí, že tato služba je potřebná. Samozřejmě, že nás podporuje kraj, podporuje nás město, tady Ostrava-Jih nás  nemalou částkou každoročně podporuje tím, že máme u nich pronájmy té budovy zdarma, tak jsem za to velmi rádi,” říká Bronislava Husovská, ředitelka Mobilního hospice Ondrášek

A právě městský obvod Ostrava-Jih podal Ondrášku opět pomocnou ruku, Přispěje mu na benefiční koncert, který se uskuteční právě k jeho 15.tým narozeninám.

“Chci říct za městský obvod Ostrava-Jih, že jsme se tady domluvili  a na posledním zastupitelstvu jsme se rozhodli, že podpoříme akci k 15 letům činnosti mobilního hospice Ondrášek a podpoříme částkou 50 tisíc korun benefiční akci, která proběhne v dubnu v multifunkční hale Gong,” hovoří Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih

V mobilním hospici Ondrášek pracuje 65 lidí včetně dobrovolníků, V jedné časové rovině se starají o 15 dospělých a 10 dětí. Veškeré služby Ondrášek poskytuje zcela zdarma. Přispět můžete i vy. Stačí se podívat na jeho webové stránky.

Nahlásit chybu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Stračena Pub s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 600 Kč/měsíc

Detail

Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail