Reklama

Na Jihu myslí na mobilní hospic Ondrášek

Senioři z klubu Akord a také městský obvod Ostrava-Jih se na konci loňského roku rozhodli podpořit mobilní hospic Ondrášek. Ten pomáhá nevyléčitelně nemocným lidem v jejich domácím prostředí.

Stáhnout video
Reklama

Mobilní hospic Ondrášek každoročně potřebuje na provoz více než 10 milionů korun, které shání, kde se dá. Je tak vděčný za jakoukoli darovanou částku. V Ostravě-Jihu byl obdarován hned dvakrát v jednom dni. Přispěli mu jak senioři z klubu Akord, kteří celý rok vybírali peníze do kasičky, tak radnice.

“Loni jsme taky vybírali, taky jsem dostali takovou částku, možná byla trošinku větší, o a jsme spokojeni, když se to takhle uskutečnil.”

“Jsme rádi, že se takové věci u nás dějí, že teda můžeme někomu i z toho našeho mála teda přispět a udělat někomu radost.”

“Tak já jsem velmi rád, že senior klub pod vedením paní Šárky Zubkové je tak aktivní. Zároveň si velmi vážím rozhodnutí našich seniorů věnovat částku ve výši 5 576 korun ve prospěch mobilního hospicu Ondrášek, A protože já osobně mám rád kulatá čísla, tak jsem se rozhodl tu částku zaokrouhlit na 6 tisíc korun,” uvádí Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Mobilní hospic Ondrášek už příští rok oslaví půlkulatiny, Nevyléčitelně nemocným dospělým i dětem u nich doma pomáhá už 15 let. Ročně tak pomůže jak fyzicky, tak psychicky bezmála dvou stovkám lidí. Z každé pomoci má obrovskou radost,

“Já jsem velmi ráda za to, že někdo na nás myslí a pomáhá, že vidí, že tato služba je potřebná. Samozřejmě, že nás podporuje kraj, podporuje nás město, tady Ostrava-Jih nás  nemalou částkou každoročně podporuje tím, že máme u nich pronájmy té budovy zdarma, tak jsem za to velmi rádi,” říká Bronislava Husovská, ředitelka Mobilního hospice Ondrášek

A právě městský obvod Ostrava-Jih podal Ondrášku opět pomocnou ruku, Přispěje mu na benefiční koncert, který se uskuteční právě k jeho 15.tým narozeninám.

“Chci říct za městský obvod Ostrava-Jih, že jsme se tady domluvili  a na posledním zastupitelstvu jsme se rozhodli, že podpoříme akci k 15 letům činnosti mobilního hospice Ondrášek a podpoříme částkou 50 tisíc korun benefiční akci, která proběhne v dubnu v multifunkční hale Gong,” hovoří Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih

V mobilním hospici Ondrášek pracuje 65 lidí včetně dobrovolníků, V jedné časové rovině se starají o 15 dospělých a 10 dětí. Veškeré služby Ondrášek poskytuje zcela zdarma. Přispět můžete i vy. Stačí se podívat na jeho webové stránky.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

ELKOPLAST CZ, s.r.o.
Bruntál
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu