Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pustevny jsou opět plné ledových soch

Tisíce turistů zamířily o uplynulém víkendu na Pustevny. Zahájen tam byl 19. ročník festivalu ledových soch. Letos je řezbáři vytvořili ze čtyřiceti tun ledu. Umístěny jsou ve dvou stanech.

V rámci festivalu ledových soch mohou návštěvníci Pusteven opět po roce obdivovat výtvory, které od 3. ledna vznikaly pod rukama šesti řezbářů z Česka a Slovenska. Letošním tématem je pohádka.

„Dali jsme si za cíl udělat pohádkově ledové Pustevny a to se nám snad podařilo. Přispělo nám k tomu i to počasí, které nám přeje. Máme dva stany. V jednom z nich najdou návštěvníci ledové peklo a v tom druhém dračí doupě,“ řekla organizátorka festivalu ledových soch Dita Korčák Hrtusová.

A právě socha draka je tou největší v dosavadní historii festivalu. Vyrobena je z 15 tun ledu a je 20 metrů dlouhá. „Je to nádherné, jsou pěkně podsvícené. Obdivuji ty lidi, kteří to dokážou vytvořit.“ „Sochy jsou super, jsou opravdu precizně propracované.“ „Jsme tady poprvé a jsem nadšená, co dokáže člověk z kusu ledu vyrobit.“ „Je to paráda. Je tady sice velká zima, ale stojí to za to, přijet a podívat se na to, co lidská ruka dokáže,“ okomentovali sochy návštěvníci Pusteven.

19. ročník festivalu ledových soch můžete na Pustevnách navštívit až do 27. ledna. Ledové sochy tady ale budete moct obdivovat mnohem déle. Záležet bude na počasí. V loňském roce vydržely až do poloviny března.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

HPP CZECH s.r.o. - pracoviště

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

První agrokomerční spol. s r.o.-001

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

TAMIKO s.r.o. - Praha-východ

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků