Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pustevny jsou opět plné ledových soch

Tisíce turistů zamířily o uplynulém víkendu na Pustevny. Zahájen tam byl 19. ročník festivalu ledových soch. Letos je řezbáři vytvořili ze čtyřiceti tun ledu. Umístěny jsou ve dvou stanech.

V rámci festivalu ledových soch mohou návštěvníci Pusteven opět po roce obdivovat výtvory, které od 3. ledna vznikaly pod rukama šesti řezbářů z Česka a Slovenska. Letošním tématem je pohádka.

„Dali jsme si za cíl udělat pohádkově ledové Pustevny a to se nám snad podařilo. Přispělo nám k tomu i to počasí, které nám přeje. Máme dva stany. V jednom z nich najdou návštěvníci ledové peklo a v tom druhém dračí doupě,“ řekla organizátorka festivalu ledových soch Dita Korčák Hrtusová.

A právě socha draka je tou největší v dosavadní historii festivalu. Vyrobena je z 15 tun ledu a je 20 metrů dlouhá. „Je to nádherné, jsou pěkně podsvícené. Obdivuji ty lidi, kteří to dokážou vytvořit.“ „Sochy jsou super, jsou opravdu precizně propracované.“ „Jsme tady poprvé a jsem nadšená, co dokáže člověk z kusu ledu vyrobit.“ „Je to paráda. Je tady sice velká zima, ale stojí to za to, přijet a podívat se na to, co lidská ruka dokáže,“ okomentovali sochy návštěvníci Pusteven.

19. ročník festivalu ledových soch můžete na Pustevnách navštívit až do 27. ledna. Ledové sochy tady ale budete moct obdivovat mnohem déle. Záležet bude na počasí. V loňském roce vydržely až do poloviny března.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy