Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smogová regulace v MS kraji byla kromě Ostravska, Karvinska a Frýdeckomístecka rozšířena i na Třinecko

V Moravskoslezském kraji opět platí smogová situace. Meteorologové také v neděli odpoledne vyhlásili pro aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka smogovou regulaci. Nově přibylo i Třinecko. Překročeny byly regulační prahové hodnoty pro prachové částice PM 10. Mírné zlepšení by mělo přijít v úterý nebo ve středu. Lidé by měli omezit pobyt pod širým nebem a zdržet se zvýšené fyzické zátěže, především osoby s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starší lidé a malé děti.

"Pro území Moravskoslezského kraje vyhlašujeme SMOGOVOU SITUACI z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10. Alespoň na polovině stanic reprezentativních pro toto území překročil 12hodinový klouzavý průměr koncentrací suspendovaných částic PM10 informativní prahovou hodnotu (IPH) 100 mikrogramů/m3 a ve výhledu 24h není předpokládán jeho pokles pod IPH," uváději na svém webu meteorologové. 

Odborníci doporučují zdržet se při pobytu pod širým nebem zvýšené fyzické zátěže spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. "Doporučení platí zejména pro osoby s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starším lidem a malým dětem. Doporučujeme maximálně omezit využívání dopravních prostředků se spalovacím motorem a přednostně používat veřejnou dopravu. Přispějete tak ke zlepšení momentální špatné kvality ovzduší, neboť emise ze spalovacích motorů se významně podílejí na zvýšených koncentracích suspendovaných částic PM10 a oxidu dusičitého," dodávají meteorologové.

Opatření platí až do odvolání.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Sodecia Safety & Interiors Leskovec, s.r.o.

od 19 800 Kč/měsíc

Detail

Jan Fišer - provozovna Česká Třebová

od 16 100 do 17 800 Kč/měsíc

Detail

Jatky Bučovice, s.r.o.

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků