Nejlepší pro tělo je hubnout asi 3 kg každý měsíc

Mnoho z nás už se někdy pokoušelo hubnout. Nejvhodnější dobou se pro změny v životním stylu jeví začátek nového roku. My jsme proto pro vás natočili reportáž s odborníky, kteří vám poradí jak nato. Asi nejvhodnější je kombinovat pravidelné cvičení s vyváženu stravou a hlavně se nepřejídat.

Pokud se chystáte shodit nějaká přebytečná kila, nyní je ta správná doba. Nejlepší je kombinace sportu a správného jídelníčku plného zeleniny a ovoce. Zkuste také přestat sladit kávu i čaj. Cukr se také dá nahradit medem. Optimální je 5 jídel denně a hlavně se večer nepřejídat. "Největší problém vidím v tom, že každý chce zhubnout hned, co nejrychleji. Měl by si ale uvědomit, že když nějakou dobu jíme nějak, nejde to změnit hned. Důležitá je pravidelnost. Když ráno vstanete, měl byste se nasnídat. To je základ. Je takový mýtus, že by se mělo jíst do šesti. Není to pravda. Večeře by měla být lehká, ať nezatěžuje organismus," uvádí trenérka Martina Galajdová z FIT PARK Ostrava.

Na sport si najděte čas alespoň tři dny v týdnu. Začít můžete i třeba rychlou chůzí. Později je nejjednodušší a nejlevnější běh. V zimě můžete do fitcenter, kde si vyberete a nebo vám poradí odborníci. Volit můžete mezi posilováním nebo aerobními tréninky. "Vhodné je hlavně to, co toho začátečníka alespoň trochu baví. Ze skupinových tréninků se mi líbí HEAT, kdy jde o chůzi na páse. Jsou různé kruháče, kde se cvičí s vlastním tělem.  Pro zkušenější je CrossFit, ale máme tady taky jógu, fitbox a mnoho dalšího," vysvětluje trenér Matěj Vlček z FIT PARK Ostrava.

Pokud budete dodržovat základní rady, měli byste hubnout. Ideální jsou 3 až 4 kila měsíčně. Při příliš rychlém hubnutí hrozí jojo efekt, tedy, že se vám kila vrátí zpět a ještě přiberete další. 
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 18.10. 23:29
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 23:29
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 18.10. 23:29
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu