Reklama

Nejlepší pro tělo je hubnout asi 3 kg každý měsíc

Mnoho z nás už se někdy pokoušelo hubnout. Nejvhodnější dobou se pro změny v životním stylu jeví začátek nového roku. My jsme proto pro vás natočili reportáž s odborníky, kteří vám poradí jak nato. Asi nejvhodnější je kombinovat pravidelné cvičení s vyváženu stravou a hlavně se nepřejídat.

Reklama

Pokud se chystáte shodit nějaká přebytečná kila, nyní je ta správná doba. Nejlepší je kombinace sportu a správného jídelníčku plného zeleniny a ovoce. Zkuste také přestat sladit kávu i čaj. Cukr se také dá nahradit medem. Optimální je 5 jídel denně a hlavně se večer nepřejídat. "Největší problém vidím v tom, že každý chce zhubnout hned, co nejrychleji. Měl by si ale uvědomit, že když nějakou dobu jíme nějak, nejde to změnit hned. Důležitá je pravidelnost. Když ráno vstanete, měl byste se nasnídat. To je základ. Je takový mýtus, že by se mělo jíst do šesti. Není to pravda. Večeře by měla být lehká, ať nezatěžuje organismus," uvádí trenérka Martina Galajdová z FIT PARK Ostrava.

Na sport si najděte čas alespoň tři dny v týdnu. Začít můžete i třeba rychlou chůzí. Později je nejjednodušší a nejlevnější běh. V zimě můžete do fitcenter, kde si vyberete a nebo vám poradí odborníci. Volit můžete mezi posilováním nebo aerobními tréninky. "Vhodné je hlavně to, co toho začátečníka alespoň trochu baví. Ze skupinových tréninků se mi líbí HEAT, kdy jde o chůzi na páse. Jsou různé kruháče, kde se cvičí s vlastním tělem.  Pro zkušenější je CrossFit, ale máme tady taky jógu, fitbox a mnoho dalšího," vysvětluje trenér Matěj Vlček z FIT PARK Ostrava.

Pokud budete dodržovat základní rady, měli byste hubnout. Ideální jsou 3 až 4 kila měsíčně. Při příliš rychlém hubnutí hrozí jojo efekt, tedy, že se vám kila vrátí zpět a ještě přiberete další. 
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Dnes 19:30 - 11:07
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 16.06. 11:07
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu