Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní FIS závody slalomářů v Jeseníkách

Krásné předjarní počasí přivítalo více než stovku nejlepších slalomářů ze 4 zemí v areálu Klobouk v Karlově pod Pradědem. Vedle závodníků z České republiky, Slovenska a Polska zažily závody i jednu raritu – slalomáře z dalekého Libanonu.

Pořadatelům se v Karlově za slunečného počasí a teplot kolem nuly podařilo připravit velmi kvalitní trať, což ocenili závodníci i představitelé Mezinárodní lyžařské federace.

„Závod probíhá zcela bez problémů, protože trať je perfektně připravená. Ski areál Klobouk plně vyhovuje náročným podmínkám pro to, aby se zde mohly odjet závody, rolbaři odvedli skvělou práci,“ potvrdil hlavní pořadatel Petr Houser z pořádajícího TC Praděd.

„Přeje nám počasí, což je v této oblasti Pradědu asi základ, jsou výborně připravené tratě od pořadatelů, závodníci také, zatím nebyla žádná zranění, žádné otesty takže myslím, že jsou všichni spokojení,“ dodává technický delegát FIS Michal Šoltýs.

„Jo. sníh je super. Jsem docela spokojená. V prvním kole to bylo lepší, teďka jsem si to trochu zkazila ale to nevadí,“ hodnotí slalomářka Denisa Jansová

Na rychlé a technické trati se nakonec nejlépe dařilo Tereze Zahálkové z Brna a v kategorii mužů polskému slalomáři Dominiku Bialobrzyckému.

„Tak bylo to poněkud měkčí ale kvalitně stažený, trošku se mě nepovedla spodní pasáž ale bohužel, jela jsem na riziko, tak jsem se snažila,“ popisuje Tereza Zahálková z Brna.

„Jsme po druhém kole, podařilo se mi vyhrát závody. Druhé kolo bylo těžké, ale všichni měli stejné podmínky. Jsem moc spokojený, každé vítězství těší,“ raduje se Dominik Bailobrzycki z Bielsko Bialej (PL).

FIS závod v Karlově byl součástí seriálu Českého poháru a jeho výsledky se započítávají do světového žebříčku lyžařské federace.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

LB 2000, s.r.o.

od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a Mateřská škola Černovice, příspěvková organizace

od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

SIGNUM spol. s r.o.

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků