Kráter po výbuchu se nepodařilo najít ani z letadla

Jak už možná víte, TV Polar se snaží najít kráter, který pravděpodobně vznikl po záhadném výbuchu na Karvinsku zřejmě v okolí Rychvaldu. Po dvou neúspěšných dnech při pozemním hledání se náš štáb tentokrát vydal do vzduchu a oblast propátrával z paluby letadla. Bohužel opět bez úspěchu.

V úterý 12. února v noci otřásl Rychvaldem a okolím mohutný výbuch. Nejprve se zablesklo těsně nad zemí a pak se podle svědků udělala obrovská ohnivá koule ve výšce 30ti metrů. Okamžitě se vyrojila spousta spekulací, co to mohlo být. Štáb TV Polar dva dny marně hledal místo exploze. Proto jsme se rozhodli, že to zkusíme z výšky. "Z letiště poletíme přímo do prostoru Záblatí, kde máme vykreslen obrazec pravděpodobného výskytu, ve kterém budeme létat," vysvětloval pilot letadla. 

Oblast, kterou jsme z paluby letadla Cessna propátrávali, nebyla sice příliš velká, ale hodně členitá. Byly v ní haldy, lesy, strniště, louky i rybníky kolem Rychvaldu. Ani z letadla se nám ale kráter najít nepodařilo. "Ve výšce asi 300 metrů jsme precizně kopírovali obrazec. Ta výška není příliš vysoká, aby mohl člověk poznat případný kráter, ale to se nám nepodařilo," hodnotil pilot letadla Jaroslav Korytář. 

Explozi a její možné následky jsme tedy znovu probírali s pyrotechnikem, abychom si upřesnili, co vlastně hledáme. "Načechraná země nebo vyhozená část zeminy po okolí. Na zelené louce by to byl kráter. Kdyby tam byla stará suchá tráva, byla by taky ohořelá," vysvětlil pyrotechnik Jiří Ekrt.

Mezitím se nám ozvali další svědci, kteří oblast ještě více konkretizovali. O dalších výsledcích hledání vás budeme informovat. 
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Družstvo Žovtneva - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Elektric NOVA - export, spol. s r. o. - pracoviště: Pávov 153

od 17 520 Kč/měsíc

Detail

TAMIKO s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků