Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Blíží se oprava Svinovských mostů a povrchu ulice Opavská v Porubě

S přicházejícím se jarem se blíží také začátek dvou zásadních oprav na ulici Opavská, tedy rekonstrukce jednoho ze čtyř svinovských mostů a oprava povrchu silnice od Tesca až nahoru po Slovan.

Moravskoslezský kraj v letošním roce investuje stovky milionů korun do oprav silnic a dalších dopravních staveb. Tato je jedna ze zásadních - jeden ze čtyř svinovských mostů, který stojí nad železnicí, nutně potřebuje opravu. "Mnoho lidí se ptá, proč jsme to neopravili zároveň s tím předchozím mostem. Bohužel jsou samostatné a vždycky je potřeba, aby byl přístup z obou stran. Děláme to proto, protože do mostu zatéká. Je tam část ocelové konstrukce, která by se poškodila," vysvětluje náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka (ODS). 

Oprava se nedotkne tramvajové trati a naštěstí pro řidiče nebude tak obtížná. I přesto se tady nevyhnou komplikacím. "Vždycky to bude v jednom pruhu průjezdné. Jsem domluveni s firmama, aby přechod na cestě mezi opravovaným a původním úsekem byl plynulý, aby se nemuselo zastavovat." dodává náměstek.

Místo bude neustále průjezdné, proto není stanovena objízdná trasa. Řidiči se ale mohou svinovským mostům vyhnout po Bílovecké ulici směrem na Rudnou a na dálnici. Na tuto opravu naváže už avizovaná kompletní výměna povrchu na ulici Opavská. Od křižovatky u Tesca až nahoru po Slovan.

Více informací najdete v reportáži.

Nahlásit chybu


K tématu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail