LÉTA BĚŽÍ: Seniory v Moravskoslezském kraji čeká velký výzkum

Ministerstvo práce a sociálních věcí zřídilo už před lety dvě platformy ve všech krajích republiky. Jedna je zaměřena na seniory a implementaci stárnutí. S pořadem Léta běží jsme jedno ze setkání navštívili. Členové platformy řešili velký dotazníkový výzkum.

Platforma k projektu Implementace stárnutí. Její účastníci se i tentokrát sešli na krajském úřadě. Na programu byla tvorba velkého dotazníkového průzkumu. Zapojila se do ní i fakulta sociálních studií ostravské univerzity. "Budeme představovat identifikovaná témata, kde se členové platformy vyjádří a dají připomínky. Následně ho budeme elektronicky rozesílat všem obcím MS kraje k vyplnění a následně budeme zpracovávat," vysvětluje Šárka Dořičáková z Ostravské univerzity. Do výzkumu se tak zapojí tři stovky obcí a měst v kraji. Otázky se budou týkat i bezpečnosti seniorů, služeb, komunitní práce a dalších oblastí. "Jde o to zjistit, jaká je poptávka po službách. Co by pro seniory chtěli rozšířit, co jim chybí. Ale samozřejmě MS kraj nemůže suplovat vše, takže si myslím, že z dotazníků vzejdou i požadavky na vlastní obce a města," dodává náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil (KDU-ČSL).

Platforma k projektu Implementace stárnutí zasedá jednou za dva měsíce a schází se v ní organizace, které mají cokoliv společného se seniory - od zástupců obcí, měst, poskytovatelů služeb až například po policii. "Být součástí této platformy je velmi podnětné a důležité z hlediska inovací, bytí ve středu dění. Spatřujeme v ní velký potenciál," vysvětluje Halina Pientoková ze Slezské diakonie.
Platforma není jedinou aktivitou Moravskoslezského kraje ve vztahu k seniorům. V mnoha ohledech je náš region na špici v republice.
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 21.11. 20:50
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 21.11. 20:50
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 21.11. 20:50
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků