Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Seniory v Moravskoslezském kraji čeká velký výzkum

Ministerstvo práce a sociálních věcí zřídilo už před lety dvě platformy ve všech krajích republiky. Jedna je zaměřena na seniory a implementaci stárnutí. S pořadem Léta běží jsme jedno ze setkání navštívili. Členové platformy řešili velký dotazníkový výzkum.

Platforma k projektu Implementace stárnutí. Její účastníci se i tentokrát sešli na krajském úřadě. Na programu byla tvorba velkého dotazníkového průzkumu. Zapojila se do ní i fakulta sociálních studií ostravské univerzity. "Budeme představovat identifikovaná témata, kde se členové platformy vyjádří a dají připomínky. Následně ho budeme elektronicky rozesílat všem obcím MS kraje k vyplnění a následně budeme zpracovávat," vysvětluje Šárka Dořičáková z Ostravské univerzity. Do výzkumu se tak zapojí tři stovky obcí a měst v kraji. Otázky se budou týkat i bezpečnosti seniorů, služeb, komunitní práce a dalších oblastí. "Jde o to zjistit, jaká je poptávka po službách. Co by pro seniory chtěli rozšířit, co jim chybí. Ale samozřejmě MS kraj nemůže suplovat vše, takže si myslím, že z dotazníků vzejdou i požadavky na vlastní obce a města," dodává náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil (KDU-ČSL).

Platforma k projektu Implementace stárnutí zasedá jednou za dva měsíce a schází se v ní organizace, které mají cokoliv společného se seniory - od zástupců obcí, měst, poskytovatelů služeb až například po policii. "Být součástí této platformy je velmi podnětné a důležité z hlediska inovací, bytí ve středu dění. Spatřujeme v ní velký potenciál," vysvětluje Halina Pientoková ze Slezské diakonie.
Platforma není jedinou aktivitou Moravskoslezského kraje ve vztahu k seniorům. V mnoha ohledech je náš region na špici v republice.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

JC Market s.r.o. - Restaurace Panský mlýn

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Severočeská servisní a.s.-004 ČOV Příšovice

od 24 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků