LÉTA BĚŽÍ: Maraton MARS v Klimkovicích podpořil pacienty s roztroušenou sklerózou

Do Moravskoslezského kraje se vrátil cvičební maraton na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou. Akce se letos zúčastnilo celkem 29 měst. Čtyřiadvacetihodinové cvičení začalo v pátek 1. března v Sanatoriích Klimkovice.

MARS - za tímto názvem stojí maraton, kterého se kromě pacientů účastní i jejich rodiny, přátelé i lékaři. Letos to byl 8. ročník. "Měl by ukázat okolí, že tato nemoc existuje a co je to za nemoc. Pacientům by měla ukázat, že by měli cvičit a měli mít pravidelný pohyb a životosprávu. A je to charitativní akce, takže pokud se nám podaří vybrat peníze, tak si můžeme pořídit cvičební nebo fyzioterapeutické pomůcky, které nám nehradí žádná pojišťovna," vysvětluje organizátorka Helena Nováková, předsedkyně spolku Roska Frýdek-Místek
Během maratonu na všechny dohlíželi odborníci, na programu byla i jóga nebo cvičení se zajímavým názvem SM Systém neboli cvičení podle doktora Smíška. Roztroušená skleróza je chronické onemocnění, které má spoustu psychických i fyzických dopadů. Akce se účastní i města v zahraničí - třeba ze Švýcarska, Francie nebo Turecka a Slovenska. Místa jsou vzájemně propojena telemostem. Z dobrovolného vstupného organizátoři podpoří speciální fyzioterapii pro pacienty a nakoupí rehabilitační pomůcky.

Více informací najdete v reportáži.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

JTA - Holding, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Cieslar, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 22 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 32 830 Kč do 34 830 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků