Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Maraton MARS v Klimkovicích podpořil pacienty s roztroušenou sklerózou

Do Moravskoslezského kraje se vrátil cvičební maraton na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou. Akce se letos zúčastnilo celkem 29 měst. Čtyřiadvacetihodinové cvičení začalo v pátek 1. března v Sanatoriích Klimkovice.

MARS - za tímto názvem stojí maraton, kterého se kromě pacientů účastní i jejich rodiny, přátelé i lékaři. Letos to byl 8. ročník. "Měl by ukázat okolí, že tato nemoc existuje a co je to za nemoc. Pacientům by měla ukázat, že by měli cvičit a měli mít pravidelný pohyb a životosprávu. A je to charitativní akce, takže pokud se nám podaří vybrat peníze, tak si můžeme pořídit cvičební nebo fyzioterapeutické pomůcky, které nám nehradí žádná pojišťovna," vysvětluje organizátorka Helena Nováková, předsedkyně spolku Roska Frýdek-Místek
Během maratonu na všechny dohlíželi odborníci, na programu byla i jóga nebo cvičení se zajímavým názvem SM Systém neboli cvičení podle doktora Smíška. Roztroušená skleróza je chronické onemocnění, které má spoustu psychických i fyzických dopadů. Akce se účastní i města v zahraničí - třeba ze Švýcarska, Francie nebo Turecka a Slovenska. Místa jsou vzájemně propojena telemostem. Z dobrovolného vstupného organizátoři podpoří speciální fyzioterapii pro pacienty a nakoupí rehabilitační pomůcky.

Více informací najdete v reportáži.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy