Reklama

LÉTA BĚŽÍ: Maraton MARS v Klimkovicích podpořil pacienty s roztroušenou sklerózou

Do Moravskoslezského kraje se vrátil cvičební maraton na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou. Akce se letos zúčastnilo celkem 29 měst. Čtyřiadvacetihodinové cvičení začalo v pátek 1. března v Sanatoriích Klimkovice.

Reklama

MARS - za tímto názvem stojí maraton, kterého se kromě pacientů účastní i jejich rodiny, přátelé i lékaři. Letos to byl 8. ročník. "Měl by ukázat okolí, že tato nemoc existuje a co je to za nemoc. Pacientům by měla ukázat, že by měli cvičit a měli mít pravidelný pohyb a životosprávu. A je to charitativní akce, takže pokud se nám podaří vybrat peníze, tak si můžeme pořídit cvičební nebo fyzioterapeutické pomůcky, které nám nehradí žádná pojišťovna," vysvětluje organizátorka Helena Nováková, předsedkyně spolku Roska Frýdek-Místek
Během maratonu na všechny dohlíželi odborníci, na programu byla i jóga nebo cvičení se zajímavým názvem SM Systém neboli cvičení podle doktora Smíška. Roztroušená skleróza je chronické onemocnění, které má spoustu psychických i fyzických dopadů. Akce se účastní i města v zahraničí - třeba ze Švýcarska, Francie nebo Turecka a Slovenska. Místa jsou vzájemně propojena telemostem. Z dobrovolného vstupného organizátoři podpoří speciální fyzioterapii pro pacienty a nakoupí rehabilitační pomůcky.

Více informací najdete v reportáži.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 18.07. 15:19
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu