Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Maraton MARS v Klimkovicích podpořil pacienty s roztroušenou sklerózou

Do Moravskoslezského kraje se vrátil cvičební maraton na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou. Akce se letos zúčastnilo celkem 29 měst. Čtyřiadvacetihodinové cvičení začalo v pátek 1. března v Sanatoriích Klimkovice.

MARS - za tímto názvem stojí maraton, kterého se kromě pacientů účastní i jejich rodiny, přátelé i lékaři. Letos to byl 8. ročník. "Měl by ukázat okolí, že tato nemoc existuje a co je to za nemoc. Pacientům by měla ukázat, že by měli cvičit a měli mít pravidelný pohyb a životosprávu. A je to charitativní akce, takže pokud se nám podaří vybrat peníze, tak si můžeme pořídit cvičební nebo fyzioterapeutické pomůcky, které nám nehradí žádná pojišťovna," vysvětluje organizátorka Helena Nováková, předsedkyně spolku Roska Frýdek-Místek
Během maratonu na všechny dohlíželi odborníci, na programu byla i jóga nebo cvičení se zajímavým názvem SM Systém neboli cvičení podle doktora Smíška. Roztroušená skleróza je chronické onemocnění, které má spoustu psychických i fyzických dopadů. Akce se účastní i města v zahraničí - třeba ze Švýcarska, Francie nebo Turecka a Slovenska. Místa jsou vzájemně propojena telemostem. Z dobrovolného vstupného organizátoři podpoří speciální fyzioterapii pro pacienty a nakoupí rehabilitační pomůcky.

Více informací najdete v reportáži.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Hospoda U Náhona

od 100 do 150 Kč/hod.

Detail

VSP Group, a.s. - provozovna

od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o.-pracoviště Jeseník

od 95 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků