LÉTA BĚŽÍ: Maraton MARS v Klimkovicích podpořil pacienty s roztroušenou sklerózou

Do Moravskoslezského kraje se vrátil cvičební maraton na podporu pacientů s roztroušenou sklerózou. Akce se letos zúčastnilo celkem 29 měst. Čtyřiadvacetihodinové cvičení začalo v pátek 1. března v Sanatoriích Klimkovice.

MARS - za tímto názvem stojí maraton, kterého se kromě pacientů účastní i jejich rodiny, přátelé i lékaři. Letos to byl 8. ročník. "Měl by ukázat okolí, že tato nemoc existuje a co je to za nemoc. Pacientům by měla ukázat, že by měli cvičit a měli mít pravidelný pohyb a životosprávu. A je to charitativní akce, takže pokud se nám podaří vybrat peníze, tak si můžeme pořídit cvičební nebo fyzioterapeutické pomůcky, které nám nehradí žádná pojišťovna," vysvětluje organizátorka Helena Nováková, předsedkyně spolku Roska Frýdek-Místek
Během maratonu na všechny dohlíželi odborníci, na programu byla i jóga nebo cvičení se zajímavým názvem SM Systém neboli cvičení podle doktora Smíška. Roztroušená skleróza je chronické onemocnění, které má spoustu psychických i fyzických dopadů. Akce se účastní i města v zahraničí - třeba ze Švýcarska, Francie nebo Turecka a Slovenska. Místa jsou vzájemně propojena telemostem. Z dobrovolného vstupného organizátoři podpoří speciální fyzioterapii pro pacienty a nakoupí rehabilitační pomůcky.

Více informací najdete v reportáži.




Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 9:10
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:30 - 9:10
Celý MS kraj, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků