Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Exploze na radnici v Rýmařově, policie má podezřelého muže

Radnicí v Rýmařově otřásl v úterý v podvečer silný výbuch. Na místo ihned vyjely všechny složky IZS.

"Dnes kolem 17. hodiny došlo k explozi na městském úřadu v Rýmařově. Ke zranění osob nedošlo. Policisté v tuto chvíli ohledávají místo činu, zajišťují stopy a provádí další procesní úkony. V tuto chvíli nelze poskytnout bližší informace," řekla Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Bruntál.

Starosta Rýmařova se o události dozvěděl krátce po výbuchu, v té době už byl mimo radnici.

"Já jsem v té době byl na tréninku mladší přípravky, kterou trénuji, tuto informaci mi zavolala jednatelka městských služeb, která byla v protějším obchodě a slyšela explozi. Nevěděl jsem, k jaké explozi došlo, doteď vlastně nemám ověřeno k jaké explozi došlo, protože je tady na radnici plno pyrotechniků, policie, hasičů," popsal situaci starosta Rýmařova Luděk Šimko.

Od lidí se starosta dozvěděl, že šlo údajně o úmyslný čin.

" Jsem se dozvěděl od lidí, že snad někdo nastražil nějakou bombu nebo nálož, ale to je od lidí, od policie jsem zatím nedostal žádné oficiální vyjádření," dodal starosta.

V Rýmařově jsou tři budovy městského úřadu, v budově, ve které došlo k explozi se nachází čtyři odbory, ty budou během středy zavřeny. Ostatní budovy úřadu budou fungovat jako obvykle.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy