Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frenštátě pod Radhoštěm se zranilo při požáru pět lidí

Celkem šest jednotek hasičů zasahovalo v noci ze soboty u výbuchu s následným požárem dvoupodlažního objektu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zraněno při něm bylo pět osob, čtyři z nich odvezli zdravotníci do nemocnice.

Pět osob bylo zraněno při požáru ve Frenštátě pod Radhoštěm, tři z nich hasiči zachránili po žebříku.

Výbuch s následným požárem byl na tísňovou linku ohlášen čtvrt hodiny po sobotní třiadvacáté hodině. 

"Tři lidé ze zasažené budovy utekli na střechu vedlejšího objektu, odkud je po žebřících zachránili hasiči - bylo mezi nimi i jedno dítě. Dalších deset osob dům opustilo samovolně a bez zranění ještě před příjezdem jednotek. Požár zasáhl přízemní část s prodejními prostory, kouř se pak dostal do druhého obytného podlaží," řekl Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

 "Slyšela jsem hasiče že jsou už všichni dole, někteří totiž vyběhli až na střechu.. Zprvu jsem myslela, že prostě nějací ožralové dělají na ulici bordel, jak jsem ale vykoukla z okna a uviděla ty plameny tak sem volala no... Snad jsou v pořádku no," píše na facebooku jedna ze svědkyň.

"Záchranáři byli v kontaktu s pěti účastníky požáru, jeden muž byl pouze prohlédnut zasahujícím lékařem, ale jeho ošetření nebylo potřebné. Další čtyři osoby sanitní vozidla transportovala do nemocnice v Novém Jičíně. Všichni pacienti byli při vědomí a mimo ohrožení života. Muž a žena středního věku utrpěli vícečetná poranění v oblasti horních a dolních končetin středně závažného rázu. Po ošetření je tým RZP předal na chirurgické ambulanci. Mladá žena a pětiletý chlapec byli k vyloučení zdravotních obtíží přepraveni na interní a dětskou ambulanci," uvádí v tiskové zprávě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Co bylo příčinou výbuchu šetří specialisté z řad Policie České republiky ve spolupráci s vyšetřovateli hasičů. "Policisté uzavřeli komunikaci, aby hasiči mohli likvidovat požár a nedošlo k ohrožení osob a dále evakuovali obyvatele ze sousedních domů. V tuto chvíli probíhá střežení objektu. Jakmile to okolnosti dovolí, bude provedeno ohledání místa - požářiště, kterého se budou účastnit specialisté, kriminalisté a policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Příčiny požáru a výbuchu jsou předmětem prověřování kriminalistů, kteří spolupracují s vyšetřovatelem hasičů," komentuje práci policie mluvčí PČR Pavla Jiroušková.

foto: Lucie Nguyen, HZS MSK


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy