Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkáři finančně pomáhají hendikepovaným dětem

Spolek Motorkáři dětem má srdce na pravém místě. Pravidelně totiž finančně podporuje čtyři hendikepované děti z našeho regionu. Letos jim byla přerozdělena částka dvě stě tisíc korun.

Už po čtvrté připravili motorkáři dětem v Ostravě zábavné odpoledne. Přišli na něj i tři ze čtyř tělesně postižených dětí, kterým parta motorkářských srdcařů finančně pomáhá.  

„My jsme si vybrali čtyři děti z našeho okolí, které jsou těžce nemocné a každý rok pro ně tvoříme kalendář. Tady na této akci jim peníze z výtěžku předáváme,“ řekla předsedkyně spolku Motorkáři dětem Lucie Hrušková.

Celkově už motorkáři dětem přispěli částkou více než půl milionu korun. Letos jim věnovali dvě stě tisíc.

„Peníze použiju na kompenzační pomůcky, například na vozíček. Cítím se pak fyzicky lépe. Jsou skvělí, jsou strašně fajn,“ řekla jedna z finančně podpořených hendikepovaných dívek  Tereza Muroňová.

„Peníze většinou používáme na rehabilitační pomoc. Vždy to velmi pozitivně vnímáme. Jsou to fajn lidi a moc děkujeme,“ dodala maminka hendikepované Julinky Regina Országová.

„Je to prostě perfektní záležitost. Jsme za tu pomoc vděčni. Je skvělé se se všemi, kteří se do toho zapojili, takto sejít,“ konstatoval tatínek hendikepované Aničky Jiří Juroška.

Není to ale jen Anička, Honzík, Julinka a Terezka, kterým pravidelně motorkáři vykouzlí úsměv na tváři. Na svých mašinách jezdí i do ostravského Čtyřlístku, kde mají pro klienty připraveno zážitkové odpoledne.

„Veřejnost na nás nahlíží trošičku jako na takové černé ovce. My bychom chtěli, aby věděli, že i motorkáři mají srdce a chtějí pomáhat,“ řekla závěrem Lucie Hrušková.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail