Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkáři finančně pomáhají hendikepovaným dětem

Spolek Motorkáři dětem má srdce na pravém místě. Pravidelně totiž finančně podporuje čtyři hendikepované děti z našeho regionu. Letos jim byla přerozdělena částka dvě stě tisíc korun.

Už po čtvrté připravili motorkáři dětem v Ostravě zábavné odpoledne. Přišli na něj i tři ze čtyř tělesně postižených dětí, kterým parta motorkářských srdcařů finančně pomáhá.  

„My jsme si vybrali čtyři děti z našeho okolí, které jsou těžce nemocné a každý rok pro ně tvoříme kalendář. Tady na této akci jim peníze z výtěžku předáváme,“ řekla předsedkyně spolku Motorkáři dětem Lucie Hrušková.

Celkově už motorkáři dětem přispěli částkou více než půl milionu korun. Letos jim věnovali dvě stě tisíc.

„Peníze použiju na kompenzační pomůcky, například na vozíček. Cítím se pak fyzicky lépe. Jsou skvělí, jsou strašně fajn,“ řekla jedna z finančně podpořených hendikepovaných dívek  Tereza Muroňová.

„Peníze většinou používáme na rehabilitační pomoc. Vždy to velmi pozitivně vnímáme. Jsou to fajn lidi a moc děkujeme,“ dodala maminka hendikepované Julinky Regina Országová.

„Je to prostě perfektní záležitost. Jsme za tu pomoc vděčni. Je skvělé se se všemi, kteří se do toho zapojili, takto sejít,“ konstatoval tatínek hendikepované Aničky Jiří Juroška.

Není to ale jen Anička, Honzík, Julinka a Terezka, kterým pravidelně motorkáři vykouzlí úsměv na tváři. Na svých mašinách jezdí i do ostravského Čtyřlístku, kde mají pro klienty připraveno zážitkové odpoledne.

„Veřejnost na nás nahlíží trošičku jako na takové černé ovce. My bychom chtěli, aby věděli, že i motorkáři mají srdce a chtějí pomáhat,“ řekla závěrem Lucie Hrušková.
SHF: Velkolepá komorní hra

Dnes
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Kubový s.r.o.

od 17 800 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Agrovýzkum Rapotín s.r.o.

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Jana Sitařová

od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků