Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasičským velitelem roku je David Kareš z Hlučína

Mimořádné ocenění si za svou práci vysloužil zástupce ředitele Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru David Kareš, který slouží v Hlučíně. V prestižní anketě Hasič roku zvítězil v kategorii velitel roku 2018. Vloni například velel při vyprošťování zřícené lávky v Praze nebo uvízlé lodi v Německu.

Možná nevíte, že i hasiči mají svůj záchranný útvar. Jde o samostatnou jednotku, která má velitelství v Hlučíně a pobočky v Jihlavě a Zbirohu. I když jsou to především hasiči, musejí si poradit i s mnoha dalšími složitými situacemi, na které mají proti běžným hasičům i speciální těžkou techniku. Celých 10 let stojí ve vedení David Kareš, který si nyní za dobrou práci vysloužil i titul “Velitel roku” v anketě “Hasič roku 2018 České republiky.”

Důvodů pro vítězství v anketě velitel roku je mnoho. David Kareš například velel při vytahování zřícené lávky v pražské Tróji, řídil záchranné práce při vyprošťování uvízlé lodi v Drážďanech a byl připraven pomoci i v Thajsku, kde v jeskyni uvízl fotbalový tým dětí. Nejvíce je ale hrdý nato, kam až to za 10 let dotáhla záchranná jednotka. “Bez lidí, se kterými pracuji, ať už to jsou příslušníci nebo občanští zaměstnanci, bych v té Praze v životě nebyl. Ti lidé mi přinesli neskutečnou radost, že jsem to mohl převzít,” vysvětluje oceněný zástupce velitele Záchranného útvaru HZS ČR David Kareš.

Záchranný útvar hasičů má také velký podíl na odstraňování následků největšího a nejdéle trvajícího zásahu po explozi v muničních skladech ve Vrběticích, při kterém pomáhá i supermoderní pancéřované vozidlo Tatra Titan.
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

JDK Dopravní a Železniční stavby s.r.o - 02 (Česká Kamenice)

od 25 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a mateřská škola Přáslavice, příspěvková organizace

od 19 730 do 28 920 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků