Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy se vylila na nábřeží Ostravice

Velká voda dala pořádně zabrat hasičům, kteří měli plné ruce práce hlavně na Opavsku. Problémy se ale nevyhnuly ani Ostravě, kde musela být uzavřena silnice v centru města mezi Ostravicí a Černou loukou. Zalila ji totiž voda.

Profesionální i dobrovolní hasiči napříč celým Moravskoslezským krajem v posledních hodinách nevědí kam dříve skočit. Na vině je samozřejmě voda. Vytrvalý déšť hlavně v horských oblastech Beskyd a Jeseníků plnil řeky a ty tropily škody. Naštěstí nijak závažné. "Do čtvrtečního poledne vyjeli více než 170 krát k událostem, které se týkaly nepříznivého počasí. Z více než dvou třetin to bylo čerpání vody ze sklepů, garáží, suterénních prostor," vysvětluje mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Asi největší problémy dělala hladina Olše, ale zahanbit se nedala ani Ostravice, která zahrozila v centru Ostravy. Během dne většina řek kulminovala a situace se zklidňovala. Dík jistě patří i povodí Odry, které bylo na tuto situaci připraveno a pomocí přehrad hladiny řek korigovalo. "Od pondělí jsme se na déšť připravovali. Přehrady, které jsme trochu uprázdnili, zase napouštíme a tím pádem snižujeme odtoky a průtoky v tocích pod nimi," potvrzuje mluvčí Povodí Odry Šárka Vlčková.

Podle meteorologů ještě bude oblačno, ale pršet by už příliš nemělo. Pouze v Beskydech bude přes noc a dopoledne déšť doznívat. V pátek by mělo být až 19 stupňů Celsia. 
Vítání svátků jara v Bašce

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ZRUŠENO!!!Velikonoční jarmark v Bílovci

Dnes
Celý MS kraj, Zámecké nádvoří, Bílovec

Město Neratovice

od 19 730 do 28 920 Kč/měsíc

Detail

FCC Prostějov, s.r.o.

od 19 500 do 24 800 Kč/měsíc

Detail

DRAGUN spol. s r.o. - okres Domažlice

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků