Vedení kraje bojuje za rozlétání mošnovského letiště

Moravskoslezský kraj nevzdává boj za rozlétání mošnovského letiště. Spásou by mohly být tři nové pravidelné letecké linky, které by směřovaly do Německa, Rakouska a Polska. Ty by kraj dotoval z rozpočtu a pomoci by mohla i nákladní doprava, jejíž rozmach lze očekávat v souvislosti s výstavbou obřího logistického centra.

Vedení MS kraje se snaží probudit Letiště Leoše Janáčka v Mošnově z klinické smrti. Po zrušení linky Ostrava Praha a v březnu i Ostrava Bergamo už se pravidelně létá pouze do Londýna. Letiště ale drží nad vodou charterové lety na dovolenou, které byly loni rekordní. Nadějí je nové letecké spojení do Varšavy, Vídně a Mnichova. "Je to poslední šance, abychom dostali letiště Leoše Janáčka na mapy," uvádí hlavou hejtman Ivo Vondrák.

Do Vídně a Mnichova by se mělo létat dvakrát denně. Kraj je připraven tyto linky podpořit ročně až 200 miliony korun po dobu 4 let. Z Mnichova by měli do Ostravy létat manažeři firem, které působí v našem regionu. Nyní Je jich asi 55.  Vídeň by měla sloužit jako přestupní bod. "Strategie letiště je: nákladní doprava, poskytnout lidem možnost letět na dovolenou tak, aby těch 300 tisíc lidí nemuselo cestovat do Prahy nebo bůh ví kde a důležité je denní, pravidelné spojení se světem," vysvětluje náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Linka do Varšavy by mohla pomoci v propojení se Skandinávií, z níž je například společnosti Tieto, která v Ostravě zaměstnává asi 2 tisíce lidí. Start této linky je vázán na nedostatek letadel, kvůli problémům s Boeingy. Linky do Vídně a Mnichova by mohly začít létat už na podzim.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

VIVIANUS s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

NÁRODNÍ DIVADLO - Praha

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků