Reklama

Vedení kraje bojuje za rozlétání mošnovského letiště

Moravskoslezský kraj nevzdává boj za rozlétání mošnovského letiště. Spásou by mohly být tři nové pravidelné letecké linky, které by směřovaly do Německa, Rakouska a Polska. Ty by kraj dotoval z rozpočtu a pomoci by mohla i nákladní doprava, jejíž rozmach lze očekávat v souvislosti s výstavbou obřího logistického centra.

Stáhnout video
Reklama

Vedení MS kraje se snaží probudit Letiště Leoše Janáčka v Mošnově z klinické smrti. Po zrušení linky Ostrava Praha a v březnu i Ostrava Bergamo už se pravidelně létá pouze do Londýna. Letiště ale drží nad vodou charterové lety na dovolenou, které byly loni rekordní. Nadějí je nové letecké spojení do Varšavy, Vídně a Mnichova. "Je to poslední šance, abychom dostali letiště Leoše Janáčka na mapy," uvádí hlavou hejtman Ivo Vondrák.

Do Vídně a Mnichova by se mělo létat dvakrát denně. Kraj je připraven tyto linky podpořit ročně až 200 miliony korun po dobu 4 let. Z Mnichova by měli do Ostravy létat manažeři firem, které působí v našem regionu. Nyní Je jich asi 55.  Vídeň by měla sloužit jako přestupní bod. "Strategie letiště je: nákladní doprava, poskytnout lidem možnost letět na dovolenou tak, aby těch 300 tisíc lidí nemuselo cestovat do Prahy nebo bůh ví kde a důležité je denní, pravidelné spojení se světem," vysvětluje náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Linka do Varšavy by mohla pomoci v propojení se Skandinávií, z níž je například společnosti Tieto, která v Ostravě zaměstnává asi 2 tisíce lidí. Start této linky je vázán na nedostatek letadel, kvůli problémům s Boeingy. Linky do Vídně a Mnichova by mohly začít létat už na podzim.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

DENTALCOMPLEX - CEREC SYSTÉM s.r.o.
Karviná
od 60 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu