Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení kraje bojuje za rozlétání mošnovského letiště

Moravskoslezský kraj nevzdává boj za rozlétání mošnovského letiště. Spásou by mohly být tři nové pravidelné letecké linky, které by směřovaly do Německa, Rakouska a Polska. Ty by kraj dotoval z rozpočtu a pomoci by mohla i nákladní doprava, jejíž rozmach lze očekávat v souvislosti s výstavbou obřího logistického centra.

Vedení MS kraje se snaží probudit Letiště Leoše Janáčka v Mošnově z klinické smrti. Po zrušení linky Ostrava Praha a v březnu i Ostrava Bergamo už se pravidelně létá pouze do Londýna. Letiště ale drží nad vodou charterové lety na dovolenou, které byly loni rekordní. Nadějí je nové letecké spojení do Varšavy, Vídně a Mnichova. "Je to poslední šance, abychom dostali letiště Leoše Janáčka na mapy," uvádí hlavou hejtman Ivo Vondrák.

Do Vídně a Mnichova by se mělo létat dvakrát denně. Kraj je připraven tyto linky podpořit ročně až 200 miliony korun po dobu 4 let. Z Mnichova by měli do Ostravy létat manažeři firem, které působí v našem regionu. Nyní Je jich asi 55.  Vídeň by měla sloužit jako přestupní bod. "Strategie letiště je: nákladní doprava, poskytnout lidem možnost letět na dovolenou tak, aby těch 300 tisíc lidí nemuselo cestovat do Prahy nebo bůh ví kde a důležité je denní, pravidelné spojení se světem," vysvětluje náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Linka do Varšavy by mohla pomoci v propojení se Skandinávií, z níž je například společnosti Tieto, která v Ostravě zaměstnává asi 2 tisíce lidí. Start této linky je vázán na nedostatek letadel, kvůli problémům s Boeingy. Linky do Vídně a Mnichova by mohly začít létat už na podzim.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy