Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Nová šance pomáhá vězňům už 20 let

Už 20 let pomáhá služba Nová šance vězňům, kteří převážně přišli z výkonu trestu a neměli kde jít bydlet. Organizace oslavila dvě dekády přímo tam, kde začínala a kde má ještě další plány - tedy v bývalých kasárnách na území Šilheřovic.

Budovy z 30. let minulého století - právě tady 1. března roku 1999 začala fungovat Nová šance. Do dnešních dnů prošlo trpělivýma rukama této organizace a jejich zaměstnanců celkem 580 bývalých vězňů.
"Ta naše pomoc spočívá ve dvou základních rovinách, a to okamžitá pomoc pro propuštěné, kteří ještě nemají žádné sociální dávky, žádný příjem a čekají někdy i několik týdnů na sociální dávky. Druhá pomoc spočívá po delší době, když jsou klienti u nás půl roku nebo rok a snažíme se jim najít ubytování a začlenit je  zpět do společnosti," vysvětluje Petr Novák, ředitel Nové šance.

Jeden z klientů, kteří vděčí za svůj nový život právě Nové šanci, je pan Ivan, který se z výkonu trestu vrátil zhruba před dvěma lety. "Kdybych nepřišel tady, tak dneska nemám byt. Ředitel mě vzal do práce, takže mi to hodně pomohlo a mohl jsem se odpíchnout," říká jeden z klientů Nové šance.
Nová šance spolupracuje i s vězeňskou službou - během dvou desítek let se spolupráce dostala na výbornou úroveň. V Nové šanci platí nulová tolerance k alkoholu. Klienti musí pracovat a často pomáhají i obyvatelům Koblova nebo Šilheřovic. Při startu fungování byla Nová šance terčem protestů - vše se ale nakonec obrátilo k dobrému.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

MORKUS Morava s.r.o. - pracoviště Slavíč

od 23 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a Mateřská škola Cotkytle, okres Ústí nad Orlicí

od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a střední škola Karlovy Vary, příspěvková organizace -003

od 30 930 do 41 820 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků