Reklama

U neznámé vody buďte opatrní, nehrozí jen utonutí

Teplé počasí láká mnoho lidí k vodě a nedávno jsme vás už informovali o prvních případech tonutí v našem kraji. Všichni by si ale měli uvědomit, že kromě rizika utopení, hrozí také úrazy. Obzvlášť pokud chodíte na přírodní koupaliště, k přehradám a nebo se koupete v řekách. Záchranáři už zachraňovali dvě ženy po skoku do neznámé vody.

Stáhnout video
Reklama

Slunečného počasí opět využila řada lidí ke koupání a jako téměř vždy se to neobešlo bez pomoci záchranné služby. Nejprve záchranáři spěchali do Českého Těšína, kde do řeky Olzy skočila z jezu 16letá dívka. Už se nevynořila. "Byla vytažena svědkem události. Zasahovali nejen české, ale i polská posádka záchranné služby. Záchranáři ji zajistili dýchací cesty a řízenou plicní ventilaci a následoval transport do Ostravy," říká mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

O chvíli později byla ohlášen těžký úraz z Těrlicka, kde 44letá žena skočila po hlavě do mělké vody. "Utrpěla poranění páteře a hlavy. po zajištění krčním límcem a uložení do vakuové matrace byla přepravena do Fakultní nemocnice Ostrava," popisuje Lukáš Humpl.

Oba případy mají společné to, že šlo o skok do neznámé vody a ženy nemohly vědět, kde je dno. Proto je třeba dbát na několik zásad. "Pokud se někde koupeme, tak je důležité si zjistit, jak je ta voda hluboká, jestli v ní není nějaké cizí těleso, jestli je to koupání bezpečné," vysvětluje místopředseda Vodní záchranné služby ČČK David Koudelka.

Záchranáři proto znovu důrazně varují. Chovejte se u vody zodpovědně a nepřeceňujte vlastní síly. 

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu