Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Chytrá řešení v dopravě v Moravskoslezském kraji

Smart řešení v dopravě - platby nebo aplikace. Novými technologiemi a vylepšením v dopravě se Koordinátor ODIS zabývá už delší dobu. Lidé cestující hromadnou dopravou se tak mohou těšit na několik novinek.

KODIS reaguje na žádosti cestujících - od 3. června už ve všech Dopravních infocentrech ODIS v Moravskoslezském kraji funguje možnosti úhrady jízdného platebními kartami. Kraj požaduje tuto možnost i po dopravcích, aby lidé mohli platit kartou přímo v autobusech, což už na většině linek je možné, ovšem klasickým retailovým způsobem. "Možnost placení platebními kartami obecně není nijak nová, ta je řadu let využívána u celé řady dopravců. V Ostravě u DPO se ale od roku 2016 realizuje velmi úspěšný projekt, jehož jsme součástí, kdy cestujícímu je cena optimalizována až na základě proběhlého dne, případně zastropována. Tady dojde k rozšíření toho stropu nejen na Ostrava XXL, ale i na strop celokrajský, který odpovídá 24hodinové celokrajské jízdence, jejíž hodnota je 200 korun," upřesňuje jednatel KODIS Aleš Stejskal. 

Tento model rozšířen do celokrajského rozměru KODIS připravuje. Zatím pilotně mezi Ostravou a Havířovem, následně na další linky a oblasti kraje. KODIS také chystá rozšíření aplikace MOJE DPO. Bude rozšířena o všechny linky v rámci našeho regionu.  "Bude možno vyhledat spojení, bude umožňovat v další fázi i prodej jízdenek. Cestující si jízdenku bude moct pořídit dopředu. V železnici to zatím ještě nebude, ale to chystáme v následujícím období," dodává Aleš Stejskal.
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Na kole do Gruzie a zpět 7000 km /cestovatelský stand up

13.05. 17:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

HP Imperial s.r.o. - pracoviště

od 15 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

LEVEL SLOVSTAV s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

MATRIX ČR, s.r.o.Praha

od 21 700 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků