DOPRAVNÍ REVUE: Chytrá řešení v dopravě v Moravskoslezském kraji

Smart řešení v dopravě - platby nebo aplikace. Novými technologiemi a vylepšením v dopravě se Koordinátor ODIS zabývá už delší dobu. Lidé cestující hromadnou dopravou se tak mohou těšit na několik novinek.

KODIS reaguje na žádosti cestujících - od 3. června už ve všech Dopravních infocentrech ODIS v Moravskoslezském kraji funguje možnosti úhrady jízdného platebními kartami. Kraj požaduje tuto možnost i po dopravcích, aby lidé mohli platit kartou přímo v autobusech, což už na většině linek je možné, ovšem klasickým retailovým způsobem. "Možnost placení platebními kartami obecně není nijak nová, ta je řadu let využívána u celé řady dopravců. V Ostravě u DPO se ale od roku 2016 realizuje velmi úspěšný projekt, jehož jsme součástí, kdy cestujícímu je cena optimalizována až na základě proběhlého dne, případně zastropována. Tady dojde k rozšíření toho stropu nejen na Ostrava XXL, ale i na strop celokrajský, který odpovídá 24hodinové celokrajské jízdence, jejíž hodnota je 200 korun," upřesňuje jednatel KODIS Aleš Stejskal. 

Tento model rozšířen do celokrajského rozměru KODIS připravuje. Zatím pilotně mezi Ostravou a Havířovem, následně na další linky a oblasti kraje. KODIS také chystá rozšíření aplikace MOJE DPO. Bude rozšířena o všechny linky v rámci našeho regionu.  "Bude možno vyhledat spojení, bude umožňovat v další fázi i prodej jízdenek. Cestující si jízdenku bude moct pořídit dopředu. V železnici to zatím ještě nebude, ale to chystáme v následujícím období," dodává Aleš Stejskal.
Vánoční zpívání v Bašce

Zítra 17:00 - 16.12. 13:14
Celý MS kraj, Kostel sv. Václava, Baška

Život s vášní a čokoládou / přednáška

18.12. 17:00 - 16.12. 13:14
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Vánoční koncert LSPS Baška

26.12. 17:00 - 16.12. 13:14
Celý MS kraj, Kostel Narození Panny Marie, Hodoňovice

Pekařství Řeznictví Kohut s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

Beskydská vodárenská s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

3B INVEST a.s.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků