Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Chytrá řešení v dopravě v Moravskoslezském kraji

Smart řešení v dopravě - platby nebo aplikace. Novými technologiemi a vylepšením v dopravě se Koordinátor ODIS zabývá už delší dobu. Lidé cestující hromadnou dopravou se tak mohou těšit na několik novinek.

KODIS reaguje na žádosti cestujících - od 3. června už ve všech Dopravních infocentrech ODIS v Moravskoslezském kraji funguje možnosti úhrady jízdného platebními kartami. Kraj požaduje tuto možnost i po dopravcích, aby lidé mohli platit kartou přímo v autobusech, což už na většině linek je možné, ovšem klasickým retailovým způsobem. "Možnost placení platebními kartami obecně není nijak nová, ta je řadu let využívána u celé řady dopravců. V Ostravě u DPO se ale od roku 2016 realizuje velmi úspěšný projekt, jehož jsme součástí, kdy cestujícímu je cena optimalizována až na základě proběhlého dne, případně zastropována. Tady dojde k rozšíření toho stropu nejen na Ostrava XXL, ale i na strop celokrajský, který odpovídá 24hodinové celokrajské jízdence, jejíž hodnota je 200 korun," upřesňuje jednatel KODIS Aleš Stejskal. 

Tento model rozšířen do celokrajského rozměru KODIS připravuje. Zatím pilotně mezi Ostravou a Havířovem, následně na další linky a oblasti kraje. KODIS také chystá rozšíření aplikace MOJE DPO. Bude rozšířena o všechny linky v rámci našeho regionu.  "Bude možno vyhledat spojení, bude umožňovat v další fázi i prodej jízdenek. Cestující si jízdenku bude moct pořídit dopředu. V železnici to zatím ještě nebude, ale to chystáme v následujícím období," dodává Aleš Stejskal.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy