DOPRAVNÍ REVUE: Chytrá řešení v dopravě v Moravskoslezském kraji

Smart řešení v dopravě - platby nebo aplikace. Novými technologiemi a vylepšením v dopravě se Koordinátor ODIS zabývá už delší dobu. Lidé cestující hromadnou dopravou se tak mohou těšit na několik novinek.

KODIS reaguje na žádosti cestujících - od 3. června už ve všech Dopravních infocentrech ODIS v Moravskoslezském kraji funguje možnosti úhrady jízdného platebními kartami. Kraj požaduje tuto možnost i po dopravcích, aby lidé mohli platit kartou přímo v autobusech, což už na většině linek je možné, ovšem klasickým retailovým způsobem. "Možnost placení platebními kartami obecně není nijak nová, ta je řadu let využívána u celé řady dopravců. V Ostravě u DPO se ale od roku 2016 realizuje velmi úspěšný projekt, jehož jsme součástí, kdy cestujícímu je cena optimalizována až na základě proběhlého dne, případně zastropována. Tady dojde k rozšíření toho stropu nejen na Ostrava XXL, ale i na strop celokrajský, který odpovídá 24hodinové celokrajské jízdence, jejíž hodnota je 200 korun," upřesňuje jednatel KODIS Aleš Stejskal. 

Tento model rozšířen do celokrajského rozměru KODIS připravuje. Zatím pilotně mezi Ostravou a Havířovem, následně na další linky a oblasti kraje. KODIS také chystá rozšíření aplikace MOJE DPO. Bude rozšířena o všechny linky v rámci našeho regionu.  "Bude možno vyhledat spojení, bude umožňovat v další fázi i prodej jízdenek. Cestující si jízdenku bude moct pořídit dopředu. V železnici to zatím ještě nebude, ale to chystáme v následujícím období," dodává Aleš Stejskal.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 18.10. 0:33
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 0:33
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 18.10. 0:33
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu