Běžci s mírovou pochodní dorazili do MS kraje

Do MS kraje dorazili běžci s mírovou pochodní. Jejich první zastávkou na území ČR byla Stonava. Tady se k štafetovému běhu přidali místní školáci.

Peace run, neboli Mírový běh je štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Trasa vede i Českou republikou. Její hranici s Polskem letos dobrovolníci s dvanácti zemí proběhli ve středu 19. června dopoledne  Jejich první zastávkou byla Stonava. Tady  mírovou pochodeň na chvíli převzali školáci, kteří čtyři štafetové úseky běželi společně s představiteli obce a místními sportovci.

„Každý z nás může udělat něco pro to, aby ten svět kolen nás byl o něco lepší. Symbolem toho je ta hořící pochodeň, se kterou běžíme a předáváme lidem. Každý si ji může podržet a své přání pro všechny lidi tak předat dál,“ řekl koordinátor Mírového Běhu Apaguha Veselý,

Tento nejdelší štafetový běh s hořící pochodní založil před třiceti lety sportovec a filozof Sri Chinmoy. O té doby Mírovou pochodeň držely v rukou milióny lidí na celém světě.

„Přála jsem si, aby byli všichni zdraví a nebyly války a nic špatného se na této zemi nedělo.“ „Ten pocit je neskutečný. Přestože každý mluvíme jiným jazykem, jsme propojeni.“ „Ta akce je perfektní, Je úžasné vidět, co dělají lidé pro mír,“ konstatovali stonavští školáci.

Ze Stonavy pokračovali běžci do Havířova. Cílem jejich prvního dne v Moravskoslezském kraji byl Frýdek-Místek. Českou republiku na hranicích s Německem opustí 30. června.
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 09.12. 14:42
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 09.12. 14:42
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků