Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Pomohli těžce zraněnému v autě, dostali titul Gentleman silnic

Gentleman silnic - tímto titulem se nově může chlubit dvojice mužů z Opavska. Policie je ocenila za jejich nezištnou pomoc těžce zraněnému muži po nehodě. Ten díky jejich rychlé reakci přežil silný náraz do stromu.

Obyčejná cesta do práce v jeden únorový den se pro Tomáše Trupla a jeho kolegu Igora Janíčka proměnila v dramatickou záchranu života. Jako první svědci jeli kolem těžce zraněného 33letého muže, který se svou Fabii po smyku narazil do stromu. "Přiběhl jsem k autu, tam se nalézal pán, který byl v bezvědomí, všude byla krev, sliny. Abych se k němu dostal, tak jsem musel vyrvat přední sklo," popisuje událost Tomáš Trupl.

Za příkladnou pomoc obdrželi oba muži titul Gentleman silnic. Igor Janíček si ocenění nemohl převzít osobně, ale spolu se svým kamarádem pomoc v podobné situaci považují za samozřejmost a na místě - na rozdíl od jiných - nezaváhali. "Nezastavil tam nikdo. Bohužel jsou i takoví lidé mezi námi, kteří nezastaví u nehody, nezeptají se. Nejraději by si to akorát vyfotili a jeli dál," přemýšlí Tomáš Trupl.

Ocenění Gentleman silnic uděluje policie a česká pojišťovna od roku 2004. Získalo ho už 169 lidí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy