Obyvatelé Ostravy Hrušova se cítí odříznuti od světa

Obyvatelé části Ostravy Hrušova jsou zoufalí. Kvůli rekonstrukce silnice byly dočasně zrušeny zastávky MHD a oni tak nyní musejí chodit velké vzdálenosti pěšky. Nejhůře to samozřejmě zvládají senioři, které čeká například kvůli cesty do obchodu doslova horská tůra. Při současném počasí je to pro ně skutečně náročné.

O Ostravě Hrušově a oblasti Liščina se většinou hovoří v souvislosti s bezpečností. Na denním pořádku jsou tam krádeže. Jde o lokalitu s finskými domky a pokud něco zapomenete na zahradě, je téměř jisté, že o to přijdete. Opuštěné domky jsou vydrancovány za pár dní. Teď pro tamní obyvatele přišla další rána. Probíhá rekonstrukce Orlovské ulice a kvůli tomu byly zrušeny zastávky autobusů a trolejbusů. Lidé tak musejí chodit pěšky. "Nadřu se jak kůň, Už se těším, až sebou střelím," běduje důchodkyně, která táhne do kopce na Liščině vozík s nákupem. O kus dále se rozčiluje mladý muž: "Starší lidé se vůbec nemají šanci dostat k lékaři a když už se dostanou, tak vyjedou ráno a vrátí se večer." 

Jedinou možností je autobus číslo 49. Ten ale jezdí méně často a navíc jede velkou oklikou. Cesta tak trvá několikanásobně déle. "Mě trvá cesta k lékaři skoro celou hodinu. Pak tam sedím a zpět, to je úplný problém," popisuje další obyvatelka Liščiny.

Podle vedení dopravního podniku, je doprava pro obyvatele zajištěna dostatečně a v maximální možné míře. "Zastávka Na Liščině ve směru na Sad Boženy Němcové dočasně obsluhována není. V opačném směru je přesunutá,  stejně, jako zastávka Důl Heřmanice," vysvětluje mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková.

Obyvatelé by uvítali, kdyby dopravní podnik zavedl v místech výluky náhradní autobusovou dopravu. Opravy silice potrvají do odvolání. Dopravní podnik doufá, že zastávka Na Liščině bude obnovena 8. července. 
innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků